Liga Europejska. Zagłębie kończy przygodę w Europie

Zagłębie Lubin zremisowało na wyjeździe z duńskim SonderjyskE 1:1 w rewanżowym meczu trzeciej rundy eliminacji Ligi Europejskiej. Miedziowi objęli prowadzenie po golu Lubomira Guldana. W odpowiedzi do siatki trafił Marc Pedersen. Tym samym podopieczni Piotra Stokowca odpadli z rozgrywek.

W spotkaniu na własnym stadionie piłkarze Zagłębia szybko stracili dwie bramki, ale później częściowo zdołali odrobić straty. Mecz w Danii był pożegnaniem Macieja Dąbrowskiego, który za 300 tys. euro przenosi się do warszawskiej Legii.

Soenderjyske vs Zaglebie LubinPierwsze dwadzieścia minut nie były zbyt emocjonujące. Jedni i drudzy próbowali atakować, ale brakowało konkretów pod bramką rywala. W 22. minucie sporo miejsca po lewej stronie boiska miał Dorde Cotra, który przygotował sobie piłkę do wrzutki. Nieatakowany miał sporo czasu, żeby odpowiednio przymierzyć, więc dograł na długi słupek wprost na nogę Lubomira Guldana. Ten skutecznie zamknął akcję, pokonując Marina Skendera. Po zdobytej bramce żadna z ekip nie potrafiła już stworzyć sobie sytuacji, którą można byłoby zamienić na gola.

Po przerwie goście zaczęli grać nieco agresywniej, co poskutkowało dwiema żółtymi kartkami. Ukarani zostali Lubomir Guldan oraz Jan Vlasko. W 65. minucie z rzutu rożnego dośrodkował Marcel Romer, a futbolówkę celną główką do siatki skierował Marc Pedersen. Dziesięć minut później w sytuacji sam na sam znalazł się Simon Kroon, jednak Martin Polacek bez większych problemów powstrzymał szarżującego pomocnika miejscowych.

Soenderjyske vs Zaglebie LubinW końcówce znakomitą okazję miał Lubomir Guldan, ale obrońca Miedziowych z ostrego kąta trafił w słupek. Z dystansu Skendera próbował jeszcze zaskoczyć Filip Starzyński, jednak reprezentant Polski przymierzył ponad poprzeczką. Piłkarze Piotra Stokowca do końca walczyli o trafienie dające dogrywkę, ale nie udało im się przebić przez defensywę duńskiego zespołu.

SonderjyskE, po wygranej w pierwszym starciu 2:1, zagra tym samym w czwartej rundzie eliminacji Ligi Europejskiej.