Słabe widowisko w Bełchatowie, Grzelczak uratował remis

PGE GKS Bełchatów zremisował przed własną publicznością z Lechią Gdańsk 1:1 w meczu 8. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy. Na bramkę Bartosza Ślusarskiego „Lechiści” odpowiedzieli w 92. minucie. Remis uratował Piotr Grzelczak.

Pierwsze pół godziny meczu nie przyniosło wielkich emocji. Obie drużyny miały problem z kreowaniem sytuacji strzeleckich, a największe zagrożenie pod bramką Lechii sprokurował… Dariusz Trela, którego przed wypiąstkowaniem piłki do własnej siatki uratował Marcin Pietrowski. Pierwszą naprawdę groźną akcję zobaczyliśmy dopiero w 37. minucie. Z narożnika boiska dośrodkowywał Adam Mójta. W szesnastce najlepiej poradził sobie Bartosz Ślusarski, który głową pokonał golkipera przyjezdnych. Mimo zdobytego gola, widowisko wcale nie zyskało na jakości. Do przerwy utrzymał się wynik 1:0 dla gospodarzy, choć w końcowych minutach pierwszej połowy biało–zieloni zaczęli grać odrobinę lepiej.

Drugą odsłonę spotkania lepiej rozpoczęli przyjezdni, którzy nie potrafili jednak zaskoczyć dobrze zorganizowanej defensywy Bełchatowian. Szansę na podwyższenie prowadzenia miał za to Andreja Prokić. Serb zmarnował sytuację sam na sam z bramkarzem, a jego uderzenie minęło słupek bramki Treli. Chwilę przed końcem piłkarze beniaminka wyszli z akcją dwóch na jednego. Koszmarną postawą wysiłek swoich kolegów zepsuł Prokić. W 87. minucie próbą z rzutu wolnego Arkadiusza Malarza chciał zaskoczyć Stojan Vranjes. Polski bramkarz spisał się jednak bez zarzutu. Gdy wydawało się, że w dość ospałym klimacie miejscowi sięgną po kolejne trzy punkty, w doliczonym czasie gry losy spotkania odwrócił Piotr Grzelczak, który technicznym uderzeniem pokonał golkipera Bełchatowian.

Po ośmiu meczach jesiennej rundy Ekstraklasy zawodnicy PGE GKS-u zapisali na swoim koncie 13 punktów. Lechia z ajednym oczkiem mniej plasuje się na ósmym miejscu w tabeli.

PGE GKS Bełchatów – Lechia Gdańsk 1:1 (1:0)
B. Ślusarski 37’ – P. Grzelczak 90+2’
PGE GKS: Arkadiusz Malarz – Adrian Basta, Paweł Baranowski, Błażej Telichowski, Adam Mójta, Paweł Komołow (86’ Kamil Poźniak), Grzegorz Baran, Bartłomiej Bartosiak (58’ Andreja Prokić), Damian Szymański, Michał Mak (88’ Łukasz Wroński), Bartosz Ślusarski.
Lechia: Dariusz Trela – Marcin Pietrowski (83’ Piotr Grzelczak), Rafał Janicki, Mavroudis Bougaidis, Nikola Leković, Maciej Makuszewski, Stojan Vranjes, Daniel Łukasik, Kevin Friesenbichler (71’ Bruno Nazario), Filip Malbasić (46’ Piotr Wiśniewski), Antonio Colak.