Piłka nożna. Robert Lewandowski z dwoma golami

W 10. kolejce Bundesligi Bayern Monachium wygrał w Berlinie z miejscowym Unionem (5:2). Dwa gole zdobył Robert Lewandowski, który w bieżącym sezonie ligi niemieckiej pokonywał bramkarzy już 12 razy.

Bayern Monachium bardzo szybko zdominował spotkanie, co potwierdziły dwa gole Roberta Lewandowskiego. Napastnik najpierw pokonał Andreasa Luthe z rzutu karnego w 15. minucie, a później podwyższył bezpośrednim uderzeniem z rzutu wolnego. Dzięki temu polski napastnik poprawił osobisty rekord bramek zdobytych w roku kalendarzowym. W 2021 roku w 48 występach snajper pokonywał golkiperów 56 razy.

Pierwsza połowa zakończyła się porażką Unionu 1:3. Po zmianie stron Bawarczycy dołożyli dwa gole za sprawą Kingsley’a Comana i Thomasa Muellera, a dla gospodarzy trafił Norweg Julian Ryerson.

W kadrze berlińskiej drużyny zabrakło Pawła Wszołka i Tymoteusza Puchacza.