Polacy za granicą. Bayern przegrywa z rozpędzonym Eintrachtem, gol Lewandowskiego

Trzeciej ligowej porażki w obecnym sezonie doznał Bayern Monachium. Mistrzowie Niemiec ulegli na wyjeździe znakomicie spisującemu się w ostatnich tygodniach Eintrachtowi Frankfurt 1:2. Gola numer 26 w bieżących rozgrywkach strzelił Robert Lewandowski.

Eintracht Frankfurt – Bayern Monachium 2:1 (2:0)
Daichi Kamada 12′ Amin Younes 31′ – Robert Lewandowski 53′

Bayern, podobnie jak w poniedziałkowym starciu z Arminią Bielefeld (3:3), do przerwy przegrywał z Eintrachtem 0:2. I można powiedzieć, że dwubramkowe prowadzenie gospodarzy było w pełni zasłużone, a ozdobą pierwszej części spotkania było piękne trafienie autorstwa Amina Younesa, który w 31. minucie posłał piłkę z ostrego kąta w samo „okienko” bramki Manuela Neuera.

Podopieczni Hansiego Flicka złapali kontakt z rywalem na początku drugiej połowy meczu. Świetną akcję na prawym skrzydle zainicjował Leroy Sane. 25-latek wymanewrował dwóch obrońców i wyłożył futbolówkę na szósty metr do nieobstawionego Roberta Lewandowskiego. Ten jedynie dopełnił formalności, zdobywając swojego 26. gola w trwającym sezonie Bundesligi.

Choć „Bawarczycy” do ostatniego gwizdka sędziego mieli sporą przewagę, wynik nie uległ już zmianie. W efekcie mistrzowie Niemiec przegrali 1:2, ponosząc trzecią porażkę w bieżących rozgrywkach.

Obrońcy tytułu po 22. kolejkach pozostaną na pozycji lidera, ale ich przewaga nad RB Lipsk może stopnieć już tylko do dwóch punktów. Stanie się tak, jeśli zespół Juliana Nagelsmanna pokona w niedzielę na wyjeździe Herthę Berlin. Eintracht natomiast zanotował piąte ligowe zwycięstwo z rzędu i plasuje się na czwartym – premiowanym grą w fazie grupowej Ligi Mistrzów – miejscu.