Ekstraklasa. Ruch opuszcza strefę spadkową… przynajmniej na razie

Ruch Chorzów zremisował na własnym stadionie z Zagłębiem Lubin 1:1 i przynajmniej na razie wydostał się ze strefy spadkowej Lotto Ekstraklasy. Niebiescy tylko przez moment mogli cieszyć się z prowadzenia. Na trafienie Łukasza Monety odpowiedział Jakub Tosik.

Gospodarze mogli objąć prowadzenie już w 3. minucie, kiedy to po strzale Łukasza Surmy i rykoszecie od nogi Lubomira Guldana z największym trudem interweniował Martin Polacek. Kolejne fragmenty gry były zdecydowanie spokojniejsze. Uderzenia Jakuba Araka i Łukasza Surmy były blokowane, a Łukasz Moneta przymierzył zbyt słabo, by zaskoczyć golkipera rywali.

W 34. minucie golkiper Zagłębia musiał interweniować aż trzykrotnie w jednej akcji. Najpierw odbił futbolówkę po uderzeniu Bartosza Nowaka z rzutu wolnego, a następnie obronił próby Araka i Miłosza Przybeckiego. Ten ostatni chwilę później strzelił minimalnie obok słupka. Pierwsza część spotkania zakończyła się zatem bezbramkowym remisem.

Cztery minuty po zmianie stron bliski szczęścia był Nowak. Pomocnik Niebieskich uderzył płasko z trzynastu metrów, a Polacek strącił piłkę na słupek. W 63. minucie ataki Ruchu przyniosły oczekiwany efekt. Z ostrego kąta przymierzył Moneta, a futbolówka pod rękami bramkarza gości wtoczyła się do siatki. W odpowiedzi z głębi pola dośrodkował Filip Starzyński, a niepilnowany Jakub Tosik strzałem na długi słupek doprowadził do remisu.

Zagłębie plasuje się na pierwszym miejscu w grupie spadkowej. Ruch zajmuje piątą lokatę z takim samym dorobkiem punktowym, co przedostatni Śląsk Wrocław.