Siatkówka. Pewny triumf Polek

Reprezentantki Polski w siatkówce pokonały 3:0 Szwajcarię w pierwszym meczu eliminacyjnym do Mistrzostw Europy w 2015 roku. Podopieczne trenera Piotra Makowskiego objęły prowadzenie w tabeli swojej gupy eliminacyjnej.

Polki rozpoczęły eliminacyjne zmagania od występu w Lugano. Liczyły na zwycięstwo, najlepiej jak najmniejszym nakładem sił. W pierwszym secie początkowo trwała walka punkt za punkt. Działo się tak tylko do stanu 10:10. Od tego momentu seriami zaczęły punktować zawodniczki Makowskiego. Inauguracyjna odsłona ostatecznie zakończyła się zwycięstwem naszych zawodniczek 25:16.

Drugą partię od mocnego uderzenia rozpoczęły Polki. Już na pierwszą przerwę techniczną schodziły przy prowadzeniu 8:3. Szwajcarki nie potrafiły przeciwstawić się rywalkom. Ta część meczu zakończyła się pogromem gospodyń 13:25.
W trzecim secie początkowo siatkarki ze Szwajcarii stawiały opór rywalkom. Podopieczne trenera Makowskiego w drugiej części tej odsłony przejęły jednak inicjatywę, wyszły na prowadzenie i już nie oddały go do końca partii. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wygraną Polek 3:0. Biało- czerwone zostały liderkami tabeli grupy eliminacyjnej do ME 2015. Kolejny mecz nasze siatkarki rozegrają jutro o godzinie 15. Ich przeciwniczkami będą Ukrainki.

Szwajcaria – Polska 0:3 (16:25, 13:25, 18:25)
Szwajcaria: Steinemann (6), Marbach, Schauss (1), Stocker (3), Wigger (5), Granvorka (1), Dalliard (libero) oraz Kuenzler, Unternahrer (7), Widmer, Van Rooij.
Polska: Wołosz (1), Zaroślińska (11), Kąkolewska (10 pkt.; 88-proc. skuteczność w ataku), Tokarska (3), Kaczorowska (6), Skowrońska E. (11), Durajczyk (libero) oraz Smarzek (2), Bełcik (1).