LE siatkarek. Łatwa wygrana Polek

Polskie siatkarki w inauguracyjnym występie w Lidze Europejskiej pokonały Grecję 3:0 (25:12, 26:24, 25:14). W niedzielę w Wałbrzychu oba zespoły zmierzą się po raz drugi.

W starciu Polek z Greczynkami emocje pojawiły się jedynie w drugim secie, który biało-czerwone wygrały na przewagi. Pierwszy i trzeci były jednostronne od początku do końca.

Po łatwym zwycięstwie w pierwszej odsłonie wydawało się, że w kolejnych będzie podobnie. Tymczasem w drugim secie rywalki nie dały Polkom uzyskać przewagi, a w końcówce same nieoczekiwanie wyszły na prowadzenie (23:22). Biało-czerwone wyraźnie były zbyt rozluźnione i stąd takie kłopoty. Dwa skuteczne zagrania Katarzyny Zaroślińskiej pozwoliły zespołowi trenera Piotra Makowskiego ponownie wyjść na prowadzenie, a później Greczynki same popełniły dwa proste błędy i Polki wygrały 26:24.

Mecz Polska – Grecja w Lidze Europejskiej kobiet był jednym z głównych punktów 10. edycji Alei Gwiazd w Miliczu. To impreza odbywająca się cyklicznie co roku i mająca stałe miejsce w kalendarzu Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Drugim ważnym wydarzeniem będzie spotkanie męskiej reprezentacji biało-czerwonych z Czarnogórą, które także zostanie rozegrane w ramach Ligi Europejskiej.

Polska – Grecja 3:0 (25:12, 26:24, 25:14).

Polska: Joanna Wołosz, Katarzyna Zaroślińska, Katarzyna Połeć, Agnieszka Kąkolewska, Malwina Smarzek, Klaudia Kaczorowska, Agata Durajczyk (libero) – Aleksandra Wójcik, Daria Paszek, Emilia Kajzer, Aleksandra Sikorska.