PŚ w biathlonie. Trzy Polki z punktami, premierowy triumf Wierer

Polskie biathlonistki solidnie rozpoczęły nowy sezon biathlonowego Pucharu Świata. W rozegranym w szwedzkim Oestersund biegu indywidualnym na 15 km 11. miejsce zajęła Krystyna Guzik, 20. była Magdalena Gwizdoń, a 21. Monika Hojnisz.

Punktów nie wywalczyła słabo radząca sobie na strzelnicy Weronika Nowakowska. Dwukrotna medalistka ostatnich mistrzostw świata uplasowała się na odległej 82. lokacie, odnotowując aż osiem karnych minut.

Najlepiej z biało-czerwonych spisała się Krystyna Guzik, która pudłowała dwukrotnie. Bezbłędne strzelanie zagwarantowałoby jej dzisiaj podium. Ostatecznie Polka straciła do zwyciężczyni 2 minuty 21 sekund i wywalczyła 11. pozycję.

Trzykrotnie na strzelnicy myliła się Magdalena Gwizdoń (20. miejsce), a dwa pudła odnotowała Monika Hojnisz (21. pozycja). Lokatę wyżej od Weroniki Nowakowskiej uplasowała się Kinga Mitoraj.

Premierowe zawody biathlonowego Pucharu Świata zwyciężyła – po raz pierwszy w karierze – Dorothea Wierer. Skład podium uzupełniły Marie Dorin Habert z Francji i Olena Pidruszna z Ukrainy.