Primera Division. Real nie odpuszcza Atletico

W 35 kolejce hiszpańskiej ekstraklasy Real Madryt rozgromił tym razem Osasunę Pampeluna. Królewscy wygrali różnicą czterech bramek, a ich lider – Cristiano Ronaldo pokazał, że po jego kontuzji nie ma już śladu.

Ronaldo wrócił do pełni sił po niedawnych urazach, w dzisiejszej ligowej potyczce zdobył dwie bramki, po efektownych uderzeniach z dystansu. Portugalczyk z powodu kontuzji kolana i mięśnia uda pauzował m.in. w finale Pucharu Króla przeciwko Barcelonie (2:1), a do ostatniej chwili ważyły się losy jego występu w półfinale Ligi Mistrzów przeciwko Bayernowi Monachium (1:0).

Prawdopodobnie to z myślą o wtorkowym rewanżu trener Carlo Ancelotti zdjął go z boiska w 62. minucie. Kibice pożegnali oczywiście swojego ulubieńca owacją na stojąco, który swoje bramki zdobywał w szóstej i 52. minucie. Szczególnie widowiskowy był ten drugi strzał, po którym piłką z ogromną prędkością wpadła w „okienko”. Pozostałe gole zdobyli Sergio Ramos (w 60. minucie) oraz Daniel Carvajal.

Mecz poprzedziła minuta ciszy poświęcona pamięci zmarłego w piątek byłego trenera Barcelony Tito Vilanovy. Katalończyk przegrał po kilku latach walkę z nowotworem ślinianki.

Dzięki zwycięstwu Real zbliżył się do prowadzącego w tabeli lokalnego rywala na trzy punkty. Atletico, które zgromadziło ich 85, zmierzy się w niedzielę na wyjeździe z Valencią. Tego samego dnia Villarreal podejmie trzecią w tabeli Barcelonę (81).

W tej kolejce wyłoniono także pierwszego spadkowicza. Został nim zespół Damiena Perquisa – Betis Sewilla. O degradacji przesądziło zwycięstwo broniącego się przed spadkiem Getafe z Malagą 1:0.