Primera Division. Pogrom na Estadio Vicente Calderon

Atletico Madryt pewnie wygrało przed własną publicznością z Almerią 3:0 (3:0) w meczu 24. kolejki Primera Division. Dwie bramki dla gospodarzy zdobył Antoine Griezmann, natomiast Mario Mandzukić strzelił swojego 12. gola w sezonie.

Atletico od początku zdominowało grę. W 13. minucie sędzia podyktował dość kontrowersyjny rzut karny. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Mario Mandzukić i huknął nie do obrony. Na drugą bramkę Atletico nie musiało długo czekać. W 20. minucie defensor przyjezdnych zagrał do Mandzukicia. Chorwat podał do Antoine’a Griezmanna, a Francuz nie dał żadnych szans Julianowi Cuescie. Dziewięć minut później Griezmann pokonał po raz kolejny golkipera gości. Centra Ardy Turana doszła na głowę Mandzukicia. Snajper miejscowych zagrał do Griezmanna, a ten strzelił swoją drugą bramkę w tym spotkaniu. Do końca pierwszej połowy mistrzowie Hiszpanii prowadzili grę, ale nie udało się strzelić kolejnej bramki.

Podobnie jak pierwszą tak i drugą połowę lepiej zaczęli gospodarze. W 51. minucie Saul Niguez strzelił z dystansu, ale piłka po jego uderzeniu przeleciała nad poprzeczką Juliana. Dziesięć minut później piłkarze Almerii mieli najlepszą sytuację bramkową. Corona uderzył z linii pola karnego, lecz minimalnie obok słupka. Siedem minut przed końcem Turan próbował podwyższyć wynik. Jego strzał bez problemów złapał golkiper gości. W 89. minucie Saul Niguez huknął z 23 metrów. Uderzenie Hiszpana z trudnościami wybił Julian. Ostatnią sytuację w doliczonym czasie gry miał Diego Godin. Piłka po jego uderzeniu poleciała prosto w ręce bramkarza Almerii. W ostatniej minucie meczu Siqueira dostał drugą żółtą kartkę za zagranie piłki ręką. Była to dość kontrowersyjna kartka, gdyż na powtórkach było widać, iż Brazylijczyk zagrał tułowiem.

Po wygranym pojedynku z Almerią gracze Diego Simeone plasują się na trzecim miejscu. Mają stratę zaledwie trzech punktów do drugiej FC Barcelony. Almeria utrzymała 16. lokatę, a w następnym tygodniu zmierzy się z Deportivo La Coruna. Atletico zagra z zajmującą 5. miejsce FC Sevillą.