Primera Division. Gwiazdy Realu Madryt w cieniu Krychowiaka!

Grzegorz Krychowiak był jednym z bohaterów wygranego przez Sevillę starcia z Realem Madryt. Polak założył dziś opaskę kapitańską i należał do wyróżniających się zawodników. Andaluzyjczycy po bramkach Ciro Immobile, Evera Banegi i Fernando Llorente pokonali utytułowanych rywali 3:2.

Real pod wodzą Rafaela Beniteza w 10. kolejkach Primera Division ani razu nie zaznał goryczy porażki. Znakiem firmowym Królewskich stała się skuteczna gra defensywna. Bramkarz drużyny z Madrytu – Keylor Navas – przed meczem z Sevillą musiał wyciągać piłkę z siatki tylko cztery razy.

Jako pierwsi do bramki rywali trafili piłkarze Realu. W 22. minucie pięknym strzałem przewrotką popisał się Serio Ramos, wyprowadzając swój zespół na prowadzenie. Chwilę potem Hiszpan z powodu kontuzji barku musiał opuścić boisko. W 36. minucie padł wyrównujący gol dla Sevilli. Dośrodkowanie z rzutu rożnego skutecznie zamknął Ciro Immobile. Pierwsza połowa stała na bardzo wysokim poziomie.

Sevilla FC vs Real MadridSevilla FC vs Real Madrid

Po zmianie stron obie ekipy nadal utrzymywały intensywne tempo gry. W 61. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie. Dwójkową akcję Jewhena Konoplianki z Ciro Immobile zakończył celnym strzałem Ever Banega. Real miał później swoje okazje na wyrównanie, ale dobrze bronił Sergio Rico. W 74. minucie to Andaluzyjczycy zdobyli kolejną bramkę. Piłkę dośrodkowywał Mariano, zaś skuteczną główką popisał się wprowadzony z ławki Fernando Llorente. Królewscy za wszelką cenę dążyli do remisu, ale stać ich było tylko na trafienie kontaktowe.

W doliczonym czasie gry gola na 2:3 strzelił James Rodriguez. Real tym samym przegrał w lidze po raz pierwszy w obecnym sezonie. Warto zaznaczyć znakomity występ Grzegorza Krychowiaka. 25-letni defensywny pomocnik był jednym z najlepszych aktorów niedzielnego widowiska, nie tylko popisując się świetną grą w destrukcji, ale również samemu próbując napędzać ofensywne akcje swojego zespołu.

Potknięcie odwiecznego rywala zdołała wykorzystać Barcelona. Duma Katalonii mierzyła się z innym zespołem czołówki tabeli – Villarreal. Pierwsza połowa nie przyniosła bramek ani zbyt wielu emocji. Gospodarze mieli przewagę, lecz nie potrafili stworzyć sobie dogodnych okazji w polu karnym przeciwników.

Worek z bramkami otworzył się dopiero po przerwie. Napór Barcelony przyniósł efekt w 60. minucie. Strzał Daniego Alvesa w świetnym stylu odbił Alphonse Areola, jednak wobec dobitki Neymara nie miał szans na skuteczną interwencję. W 70. minucie podopieczni Luisa Enrique podwyższyli prowadzenie. W polu karnym Villarrealu sfaulowany został Munir El Haddadi, a pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Luis Suarez. Wynik meczu w 85. minucie po zagraniu Suareza ustalił z kolei Neymar, który prowadzili w klasyfikacji strzelców Primera Division.

FC Barcelona vs. Villarreal CFFC Barcelona vs. Villarreal CF

Mistrzowie Hiszpanii po raz kolejny pokazali, że potrafią wygrywać bez swojego lidera, leczącego kontuzję Leo Messiego. Dzięki wygranej Duma Katalonii objęła prowadzenie w ligowej tabeli, mając obecnie trzy oczka przewagi nad swoim największym rywalem.

W pozostałych meczach 11. kolejki Primera Division obyło się bez większych niespodzianek. Niezwykle cenną wygraną zanotowało Atletico Madryt, które po trafieniu Antoine’a Griezmanna w ostatniej minucie spotkania pokonało na własnym stadionie Sporting Gijon 1:0. Komplet punktów pozwolił drużynie prowadzonej przez Diego Simeone awansować na 3. pozycję w stawce kosztem Celty Vigo. Ta z kolei doznała sromotnej porażki przed własną publiczności w starciu z Valencią, ulegając jej aż 1:5.