fot. PAP/EPA

Oficjalnie: Louis van Gaal trenerem Manchesteru United

Manchester United potwierdził wybór Louis van Gaal’a na nowego swojego nowego menadżera. Holender zastąpił na tym stanowisku Ryana Giggsa, który został tymczasowym trenerem po zwolnieniu Davida Moyesa.

Czerwone Diabły osiągnęły porozumienie w sprawie zakontraktowania Louisa van Gaala jako nowego menedżera pierwszej drużyny na najbliższe trzy sezony. Holender przejmie drużynę z Old Trafford tuż po mistrzostwach świata, które 12 czerwca rozpoczną się w Brazylii. Na tegorocznym mundialu, van Gaal poprowadzi reprezentację Holandii.

Asystentem Holendra zostanie Ryan Giggs, który w ostatnich tygodniach pełnił rolę tymczasowego trenera United po zwolnieniu Davida Moyesa.

– Zatrudniając Louisa van Gaala zapewniliśmy sobie usługi jednego z najwybitniejszych obecnie trenerów. Do tej pory wiele już osiągnął i teraz przy Old Trafford będzie pisał nowy rozdział historii Manchesteru United – napisał w oświadczeniu wicedyrektor „Czerwonych Diabłów” Ed Woodward.

62-latek w swoje dotychczasowej karierze trenerskie prowadził między innymi: Ajax Amsterdam, FC Barcelonę czy Bayern Monachium. W latach 2000-2002 był również selekcjonerem reprezentacji „Oranje”.

Sport/RIRM

drukuj