Premier League. Niezawodny Sanchez zapewnił wygraną Kanonierom

W pojedynku kończącym piątkowe zmagania w Premier League Arsenal Londyn pokonał przed własną publicznością Queens Park Rangers 2:1. Bramki dla Kanonierów zdobyli Alexis Sanchez i Tomas Rosicky. Rozmiary porażki zmniejszył strzałem z rzutu karnego Charlie Austin.

Choć podopieczni Arsene’a Wengera w tym sezonie spisują się zdecydowanie poniżej oczekiwań, wciąż liczą się w walce o czołowe lokaty angielskiej ekstraklasy. Dzisiejsze starcie z QPR było nie tylko niższymi rangą derbami Londynu, lecz przede wszystkim pojedynkiem dwóch czołowych snajperów rozgrywek – Alexisa Sancheza i Charliego Austina.

Arsenal v Queens Park RangersDo ofensywnych działań jako pierwsi przystąpili gospodarze. Doskonałą okazję do objęcia prowadzenia wypracowali już w 8. minucie, kiedy to Armand Traore sfaulował w polu karnym Alexisa Sancheza, co nie umknęło uwadze sędziego. Piłkę na jedenastym metrze ustawił sam poszkodowany, jednak jego uderzenie zdołał zatrzymać Robert Green. Później golkiper przyjezdnych dobrze spisał się również przy próbie Oliviera Girouda z rzutu wolnego. W 37. minucie Santi Cazorla dograł do dobrze ustawionego Kierana Gibbsa. Młody Anglik dostrzegł zupełnie niepilnowanego Alexisa Sancheza, który uderzeniem głową umieścił futbolówkę w bramce. 1:0 do przerwy!

Arsenal v Queens Park RangersPoczątku drugiej połowy nie będzie udanie wspominał Olivier Giroud. W pojedynku biegowym Francuz starł się z Nedumem Onuohą, po czym rozwścieczony podbiegł do rywala i sam wymierzył sprawiedliwość. Za niesportowe zachowanie napastnik The Gunners ujrzał czerwony kartonik i musiał opuścić boisko. W trudnym momencie pomocny dla drużyny okazał się Sanchez. Chilijczyk ruszył w kierunku bramki QPR, po czym odnalazł wbiegającego w szesnastkę Tomasa Rosicky’ego. Czech strzelił bez zastanowienia i pokonał zdezorientowanego Roberta Greena. Mimo gry w osłabieniu, wydawało się, że Kanonierzy kontrolują przebieg meczu. Nerwowo zrobiło się na kwadrans przed końcem. Po indywidualnej akcji Juniora Hoiletta i faulu Mathieu Debuchy’ego, jedenastkę na gola zamienił niezawodny Charlie Austin. Goście uwierzyli, że mogą wywieźć z Emirates Stadium punkty, toteż rzucili się do frontalnego ataku. Niewiele jednak z niego wynikało. Kluczowa dla losów spotkania mogła okazać się sytuacja z 91. minuty, gdy w polu karnym padł Bobby Zamora. Arbiter nie zdecydował się ponownie wskazać na wapno.

Pojedynek zakończył się wygraną Arsenalu 2:1. W tabeli Premier League Kanonierzy zebrali dotychczas 30 oczek i ze stratą 15 punktów do lidera plasują się na szóstej pozycji. Queens Park jest 16.