Podsumowanie pierwszej kolejki ME piłkarek ręcznych
Zwycięstwa mierzących w kolejne medale Dunek i Norweżek, męki Francuzek ze Słowaczkami, nieoczekiwany triumf Szwedek nad Chorwatkami oraz remis Węgierek z Rosjankami – to najważniejsze wydarzenia pierwszej kolejki rundy wstępnej mistrzostw Europy piłkarek ręcznych.
Grupa A
Węgry – Rosja 29:29 (14:15)
Węgry: Biro, Herr, Kiss – Bulath 2, Triscsuk 6, Szucsanszki 1, Klivinyi 1, Planéta 2, Tomori 3, Erdosi 2, Kovacsics 5, Bognar-Bodi 3, Kovacsicz 1, Mayer 1, Meszaros 1, Pappne-Szamoransky1
Rosja: Sidorowa, Sedojkina – Bobrownikowa 3, Bliznowa, Dawidienko 2, Dmitriewa 7, Ilina, Punko 2, Sen 5, Żilinskajte, Czernoiwanenko 1, Marennikowa, Kuznetcowa 4, Uskowa 2, Makejewa 1, Pietrowa 1
***
Hiszpania – Polska 29:22 (16:13)
Hiszpania: Navarro, Temprano – Lopez 1, Martin 9, Nunez, Fernandez 3, Mangue 5, Chavez 1, Pinedo 1, Pena 5, Elorza 1, Egozkue 1, Cabral 2
Polska: Gapska, Prudzienica – Stachowska 2, Niedźwiedź 3, Siódmiak 1, Gęga, Kocela, Grzyb 3, Kudłacz 7, Janiszewska, Zych, Drabik, Zalewska 1, Wojtas 5, Kulwińska
Grupa B
Norwegia – Rumunia 27:19 (16:7)
Norwegia: Grimsbo, Solberg – Oftedal 5, Kristiansen 4, Alstad 4, Loke 4, Koren 4, Mork 3, Herrem 3, Solberg Sanna, Wibe, Jakobsen, Karlsson, Breivang
Rumunia: Dedu, Ungureanu – Neagu 7, Bradeanu 3, Tacalie 2, Ardean-Elisei 2, Babeanu 2, Chiper 1, Perianu 1, Pintea 1, Nechita, Chintoan, Ciuciulete, Zamfir, Hotea
***
Dania – Ukraina 32:23 (14:11)
Dania: Toft, Poulsen – Norgaard Osterballe 8, Kristiansen 6, Jorgensen L. 3, Burgaard 3, Jorgensen S. 3, Kviesgaard 2, Jensen 2, Fisker 1, Hansen 1, Spellerberg 1, Holmsgaard, Thorsgaard
Ukraina: Tymoshenkova, Hilyazetdinova – Borschenko 7, Nikolayenko 6, Perederiy 3, Laiuk 3, Shutska 1, Redka 1, Glibko 1, Volovnyk 1, Andrijchiuk, Pidpalova, Umanets, Zoria, Stelmakh
Grupa C
Niemcy – Holandia 26:29 (11:12)
Niemcy: Schulke, Woltering – Zapf, Lang 1, Müller, Loerper, Minevskaja 5, Naidzinavicius 6, Steinbach 4, Althaus, Nadgornaja 3, Huber 6, Geschke 1, Wohlbold, Schulze
Holandia: Wester, Jankovic – Kramer, Van Der Heijden 3, Bont, Van Olphen, Snelder 3, Broch 4, Groot 6, Dulfer 1, Smeets 4, Luciano 1, Polman 7
***
Szwecja – Chorwacja 30:28 (17:17)
Szwecja: Bundsen, Idehn – Agren 2, Fogelstrom 2, Blohm 1, Roberts, Sand, Ahlm 1, Torstenson 2, Gullden 7, Helleberg 2, Hagman, Jacobsen 2, Oden 5, Alm 3, Johansson 3
Chorwacja: Zderić, Jelcić – Tatari 2, Benko, Grubisić, Gace 1, Micijević, Horvat 3, Elez 3, Penezić 6, Jezić 3, Zebić 6, Milanović-Litre 3, Dzono, Marić 1, Basić
Grupa D
Francja – Słowacja 21:18 (7:9)
Francja: Leynaud – Dembele 6, Niombla 4, Cacrabere 4, Baudouin 3, Prouvensier 2, Kamto Njitam 1, Pineau 1 oraz Nze Minko, Zaadi, Cisse, Ayglon, Landre
Słowacja: Gubikova, Tothova – Skolkova 4, Trehubova 4, Jakubisova 3, Benuskova 2, Sukennikova 2, Hornakova 1, Dubajova 1, Czanik 1 oraz Rajnohova, Szarkova, Michnova, Bizkova
***
Czarnogóra – Serbia 22:19 (10:8)
Czarnogóra: Rajcic, Barjaktarovic – Petrovic 1, Pavicevic 2, Radicevic 1, Jovanovic 1, A. Bulatovic, Klikovac, Lazovic 5, K. Bulatović 5, Mehmedovic 2, Knezevic 5
Serbia: Risovic, Tomasevic – Krpez 1, Popovic 1, Stepanovic 1, Lekic 6, Zivkovic 2, Damnjanovic 2, Bendelier 4, Nisavic, Stoiljkovic 1, Cviljic 1, Lojpur
Tabele: [Mistrzostwa Europy piłkarek ręcznych]
Sport/RIRM