PGNiG Superliga. Nafciarze na kolanach w starciu z mistrzem!

Piłkarze ręczni Vive Kielce zdeklasowali w Płocku miejscową Wisłę w hicie 8. kolejki PGNiG Superligi mężczyzn. Mistrzowie Polski triumfowali 35:22 i w tabeli rozgrywek mają już trzy punkty przewagi nad „Nafciarzami”.

Rozgrywany w środku tygodnia zacięty pojedynek z Górnikiem Zabrze mógł wpłynąć negatywnie na przygotowanie fizyczne gospodarzy. Iskierkę nadziei w serca płocczan wlał powrót do składu Mariusza Jurkiewicza. Po przeciwnej stronie parkietu zaprezentować się mogli walczący ostatnio z urazami Denis Buntić i Tomasz Rosiński.

Po fantastycznej oprawie związanej z obchodami Święta Niepodległości na parkiecie pojawili się szczypiorniści obu drużyn. Pojedynek zdecydowanie lepiej rozpoczęli kielczanie, którzy dzięki świetnym zagraniom na kole stopniowo odskakiwali rywalom. Po wykluczeniu Miljana Pusicy grę w przewadze golem zakończył Michał Jurecki, a na tablicy wyników pojawił się rezultat 2:5.

Dziurawa obrona miejscowych nie potrafiła sprostać rozkręcającym się z minuty na minutę szczypiornistom Vive. Marcina Wicharego zmienił w bramce Rodrigo Corrales, jednak i to nie przyniosło oczekiwanego efektu. Gdy szybki kontratak na gola zamienił Ivan Cupić, przyjezdni prowadzili już 13:7. Losy meczu mogła odmienić czerwona kartka dla Karola Bieleckiego, który w 24. minucie uderzył barkiem w twarz Alexandra Tioumentseva. Tak się jednak nie stało, a mistrzowie kraju do przerwy kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku (20:12).

W drugiej połowie goście kontynuowali wspaniałą dyspozycję. Swoich podopiecznych próbował pobudzić Manolo Cadenas, jednak czasy brane przez szkoleniowca płocczan nie przynosiły żadnego rezultatu. Pojedynek na szczycie PGNiG Superligi zakończył się ostatecznie rezultatem 35:22 dla Vive, w czym ogromną zasługę mieli Michał Jurecki i Krzysztof Lijewski – zdobywcy odpowiednio 7 i 6 bramek.

Wśród szczypiornistów Talanta Dujszebajewa nie obyło się bez kontuzji. Urazami dzisiejszy występ przypłacili Julen Aguinagalde i Tobias Reichmann. W barwach Wisły podobny los spotkał Valentina Ghioneę.

We wczorajszych spotkaniach minimalna wygrana Pogoni Szczecin nad MMTS Kwidzyn pozwoliła tym pierwszym przeskoczyć w ligowej tabeli „Nafciarzy”. Pozycję lidera zajmuje kroczące od zwycięstwa do zwycięstwa Vive Kielce.

Orlen Wisła Płock – Vive Tauron Kielce 22:35 (12:20)

Wisła: Corrales, Wichary – Zelenović 5, Daszek 3, Syprzak 3, Tioumenctsev 3, Racotea 2, Ghionea 2/1, Jurkiewicz 1, Montoro 1, Nikcević 1, Pusica, 1, Wiśniewski 1, Kwiatkowski, Rocha.

Vive: Sego, Szmal – Jurecki 7, Lijewski 6, Tkaczyk 4, Aginagalde 3/2, Cupić 3/1, Strlek 3, Chrapkowski 3, Bielecki 2, Reichmann 2, Musa 1, Rosiński 1, Buntić, Jachlewski, Zorman.