PGNiG Superliga: Górnik Zabrze zagra w półfinale

W Głogowie tylko w pierwszej połowie pachniało sensacją. Faworyzowani Górnicy przegrali ją różnica, aż czterech bramek. W drugiej odsłonie wszystko wróciło do normy. Gracze z Zabrza zapewnili sobie udział w półfinale PGNiG Superligi.

Po pewnym zwycięstwie  u siebie w pierwszym spotkaniu i wcześniejszych dwóch wygranych w sezonie zasadniczym gracze gości byli murowanym faworytem dzisiejszego ćwierćfinału. Chyba jednak za bardzo liczyli na łatwą wygraną co zemściło się na nich bardzo szybko.

Wprawdzie dobrze weszli w spotkanie,  prowadząc na początku 7:5. Potem jednak odpuścili i na przerwę zespoły schodziły przy prowadzeniu Chrobrego 17:13.

Od samego początku drugiej połowy gracze Górnika zabrali się za odrabianie strat. Udało im się to bardzo szybko. Już w 39 min odzyskali inicjatywę prowadząc 21:20. Do końca spotkania mimo bardzo ambitnej postawy gospodarzy Górnicy nie dali sobie wydrzeć kolejnego zwycięstwa i awansu do dalszej rundy play off.