MŚ 2021 piłkarzy ręcznych. Węgrzy odarli Polaków ze złudzeń

Polscy szczypiorniści przegrali z Węgrami 26:30 i tym samym definitywnie zaprzepaścili swoje szanse na awans do ćwierćfinału mistrzostw świata w Egipcie. „Biało-Czerwonych” czeka jeszcze starcie z Niemcami.

Podopieczni Patryka Rombla od początku spotkania musieli gonić rywali. Po skutecznej kontrze zakończonej golem Mate Lekaia zrobiło się 2:4. Polacy tylko raz byli w stanie odrobić straty. W 9. minucie – za sprawą Przemysława Krajewskiego – na tablicy wyników widniał remis 5:5. Taki obrót sprawy jedynie podrażnił „Madziarów”, którzy od stanu 7:9 popisali się serią czterech trafień i odskoczyli na dość bezpieczny dystans (7:13). Sześciobramkową przewagę zawodnicy Istvana Gulyasa zachowali do przerwy, a ostatnie słowo w tej fazie meczu należało do Macieja Gębali (10:16).

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. „Biało-Czerwoni” byli bezradni wobec świetnie spisujących się Węgrów, którzy dominowali praktycznie w każdym elemencie handballowego rzemiosła (12:19). Kiedy w 43. minucie formą strzelecką błysnął Dominik Mathe, losy rywalizacji zostały w zasadzie przesądzone (16:24). Ostatni kwadrans spotkania nie przyniósł większych emocji (21:27). W efekcie „Madziarzy” wygrali 30:26, przez cały mecz kontrolując przebieg boiskowych wydarzeń. Wynik ustalił Michał Olejniczak.

Porażka sprawiła, że zespół Patryka Rombla definitywnie stracił szanse na awans do ćwierćfinału mistrzostw świata. Na koniec swojej egipskiej przygody Polaków czeka jeszcze konfrontacja z Niemcami (25 stycznia, godzina 20:30 czasu warszawskiego). „Biało-Czerwoni”, jeśli chcą zająć trzecie miejsce w tabeli, muszą pokonać naszych zachodnich sąsiadów. Z grupy I do najlepszej „ósemki” turnieju dostali się Hiszpanie oraz Węgrzy.