fot. PAP/Marcin Bednarski

Piłka nożna. Jerzy Brzęczek nowym selekcjonerem kadry!

A jednak Polak! Koniec spekulacji! PZPN oficjalnie ogłosił nazwisko nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Kadrę poprowadzi Jerzy Brzęczek, który w minionym sezonie był szkoleniowcem Wisły Płock.


Jako zawodnik Jerzy Brzęczek wystąpił w 42 spotkaniach drużyny narodowej. Zdobył w nich cztery gole. Z reprezentacją sięgnął po srebrny medal igrzysk olimpijskich w Barcelonie (1992). Później już tak dobrze nie było, bo kadra nie zdołała awansować na żaden z wielkich turniejów – aż do 1999 roku, kiedy grał w niej Brzęczek.

Karierę zawodnika kończył w 2009 roku w Polonii Bytom. Wcześniej grał w Izraelu, Austrii, a – w przypadku polskich klubów – m.in. w Górniku Zabrze i Lechu Poznań. Przygodę z trenowaniem rozpoczynał od Rakowa Częstochowa. Nagrodą za wiele lat pracy było objęcie Lechii Gdańsk. Później trafił GKS-u Katowice, by w ciągu ostatniego roku zająć się Wisłą Płock. Z Nafciarzami wywalczył 5. miejsce w tabeli Lotto Ekstraklasy.

Jerzy Brzęczek – już jako selekcjoner biało-czerwonych – czeka na oficjalną prezentację. Ta będzie miała miejsce 23 lipca o godz. 12.30. Nowy trener przedstawi swój sztab szkoleniowy.

Sport.RIRM

drukuj