fot. PAP/Andrzej Grygiel

K. Glik: Mecz z Portugalią będzie dobrą okazją do rewanżu za Euro 2016

Nie uważam, aby nieobecność Cristiano Ronaldo odbiła się na jakości portugalskiego zespołu, ponieważ mają tam wielu świetnych zawodników. Na pewno czeka nas fajne widowisko. Będzie to też dobra okazja do rewanżu za ćwierćfinał Euro 2016 zaznaczył podczas wtorkowej konferencji prasowej Kamil Glik, obrońca reprezentacji Polski.


Biało-czerwoni po półrocznej przerwie powracają na Stadion Śląski w Chorzowie. W słynnym „Kotle Czarownic” kadra zmierzy się z Portugalią, która zagra bez swojej największej gwiazdy, Cristiano Ronaldo. Konfrontacja z ekipą Fernando Santosa będzie poza tym próbą rewanżu za przegrany po serii rzutów karnych ćwierćfinał mistrzostw Europy 2016.

Zawsze wielką przyjemność sprawiało mi granie przeciwko silnym rywalom i wysokiej klasy piłkarzom. Nie uważam, aby nieobecność Ronaldo odbiła się na jakości portugalskiego zespołu, ponieważ mają tam wielu świetnych zawodników, kilku z nich znam osobiście. Na pewno czeka nas fajne widowisko. Będzie to też dobra okazja do rewanżu za ćwierćfinał Euro 2016. Chcemy tamtą porażkę choć trochę sobie osłodzić – mówił w rozmowie z dziennikarzami Kamil Glik.

Mecz z Portugalią będzie dopiero trzecim spotkaniem Jerzego Brzęczka w roli selekcjonera reprezentacji Polski. Jak podkreślił na konferencji prasowej środkowy obrońca Monaco, piłkarze z każdym dniem coraz bardziej przekonują się do osoby nowego szkoleniowca.

Potrzeba czasu, byśmy się wzajemnie poznali. Większość z nas nigdy wcześniej nie miała styczności z trenerem. Pracę selekcjonera można oceniać dopiero po dłuższym okresie. Momentem docelowym są przyszłoroczne eliminacje do mistrzostw Europy. Po nich będzie można nas i trenera oceniać za to, co zrobiliśmy – dodał reprezentacyjny stoper.

Biało-czerwoni podejmą Portugalię w najbliższy czwartek. Trzy dni później – w niedzielę – zmierzą się z Włochami. Oba pojedynki zaplanowano na godzinę 20:45.

Sport.RIRM

drukuj