NBA. Double-­double Gortata, wygrana Wizards!

Koszykarze Washington Wizards wygrali wyjazdowy mecz z Dallas Mavericks 114:111. Z bardzo dobrej strony pokazał się Marcin Gortat, który zdobył 14 punktów i zebrał 12 piłek. Najlepszym zawodnikiem na boisku był jednak John Wall autor 26 oczek i 16 asyst.

Nasz rodak w dzisiejszym spotkaniu był bardzo aktywny i skuteczny po obu stronach parkietu – trafił 7 na 9 oddanych rzutów. W obronie skutecznie powstrzymywał Zaze Pochulie i Drika Nowitzkiego. Polski Młot wywalczył także na swoim koncie 12 defensywnych zbiórek. Dla Gortata było to już ósme double-­double w bieżącym sezonie NBA.

Goście na boisko wyszli bardzo zmotywowani, ponieważ chcieli zrewanżować się na drużynie z Dallas, która pokonała ich w ostatnim starciu w Waszyngotnie (116:104). Pomimo świetnej postawy Johna Walla i Otto Portera, Czarodzieje po pierwszej połowie wygrywali tylko jednym punktem (51:50). Dopiero w trzeciej kwarcie przyjezdni zyskali wyraźną przewagę. Sam Porter w tej części meczu rzucił 17 punktów, a Wall rozdał 9 asyst.

Podopieczni Randy’ego Wittmana w ostatniej kwarcie pozwolili sobie na utratę całej przewagi i na kilka sekund przed końcową syreną goście mieli szanse na powrót do gry. Rzut na dogrywkę wykonywał Nowitizki, ale piłka nie doleciała nawet do obręczy. Ostatecznie drużyna Gortata po ciężkim pojedynku wygrała swój dziesiąty mecz w obecnym sezonie NBA (114:111).

Największą niespodzianką dzisiejszego spotkania był znakomity występ Otto Portera (28 punktów). Pomagali mu wyśmienity John Wall (26 oczek, 16 asyst) i solidny Marcin Gortat (14 punktów, 12 zbiórek).

Świetne zawody dla Dallas rozegrali z kolei Wesley Matthews (28 oczek) oraz Raymond Felton, który zaliczył triple­-double.