Liga Mistrzów. Real ponownie lepszy od Napoli, dwa gole Ramosa

Real Madryt po ciężkim rewanżowym boju w Neapolu awansował do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Bohaterem wygranego przez Królewskich 3:1 meczu został Sergio Ramos.

Real podszedł do rewanżowego starcia z solidną zaliczką, jaką wywalczył na Estadio Santiago Bernabeu (3:1). Zespół prowadzony przez Zinedine’a Zidane’a w ostatnim czasie zanotował dwie wpadki w Primera Division. Najpierw Królewscy zostali pokonani przez Valencię CF (1:2), a później zremisowali z UD Las Palmas (3:3). Pojedynek z SD Eibar (4:1) pokazał jednak, że klub z Madrytu wrócił na właściwe tory. Napoli z kolei, podbudowane ligowym zwycięstwem nad AS Romą (2:1), nie traciło wiary w awans. Co więcej, wielu kibiców Azzurri podchodziło do dzisiejszej konfrontacji z nadzieją, gdyż na Stadio San Paolo w europejskich rozgrywkach neapolitańczycy przegrali tylko jedno z ostatnich dwudziestu meczów.

Gospodarze od pierwszego gwizdka sędziego ruszyli do ataku. Już w 1. minucie zza „szesnastki” uderzył Dries Mertens, ale jego strzał wylądował na górnej siatce bramki strzeżonej przez Keylora Navasa. Chwilę później Faouzi Ghoulam próbował wkręcić piłkę z rzutu rożnego, jednak kostarykański bramkarz nie dał się zaskoczyć i sparował futbolówkę na bok. Napór piłkarzy w błękitnych koszulkach nie ustawał. Widać było ogromną chęć zdobycia jak najszybciej gola, który wlałby jeszcze więcej nadziei w serca zawodników włoskiego klubu.

W 24. minucie wysiłek podopiecznych Maurizio Sarriego przyniósł należyty efekt. Marek Hamsik podał w tempo do wbiegającego z lewej strony pola karnego Driesa Mertensa, a ten mocnym strzałem otworzył wynik spotkania. W 28. minucie do głosu doszedł Real. Cristiano Ronaldo wbiegł w „szesnastkę”, minął Pepe Reinę i z ostrego kąta trafił w słupek. Po tej akcji gospodarze w pierwszej połowie nie dopuścili już więcej Królewskich do własnej bramki. Co więcej, sami mogli podwyższyć rezultat, gdy Dries Mertens w dogodnej sytuacji z kilkunastu metrów uderzył w słupek.

Po zmanie stron podopieczni Zinedine’a Zidane’a chcieli szybko wyrównać. W 47. minucie Karim Benzema dostał podanie z prawego skrzydła i zdecydował się na strzał, jednak piłka zatrzymała się na bocznej siatce. Chwilę później obrońcy tytułu wywalczyli rzut rożny. Z narożnika boiska futbolówkę w pole karne dośrodkował Toni Kroos, a powietrzny pojedynek wygrał Sergio Ramos, który celnym uderzeniem głową doprowadził do remisu. W 57. minucie hiszpański obrońca po raz drugi, po wrzutce Niemca z kornera, strzelił w kierunku bramki. Piłka odbiła się od Mertensa i zmieniła tor lotu, po czym wpadła między słupki.

Wyjście na prowadzenie przez gości sprawiło, że tempo meczu znacznie spadło i neapolitańczycy nie byli już w stanie zagrozić Keylorowi Navasowi. W 91. minucie bezradność gospodarzy została jeszcze bardziej uwidoczniona. Pepe Reina odbił uderzenie Cristiano Ronaldo, a do futbolówki jako pierwszy dobiegł Alvaro Morata, który bez skrupułów ustalił wynik. Ostatecznie Real po raz drugi wygrał z Napoli 3:1 i tym samym awansował do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.