Ekstraklasa. Lechia przerwała złą passę, trzy punkty zostały w Gdańsku

Lechia Gdańsk wygrała na własnym boisku z Zagłębiem Lubin 1:0 i tym samym przełamała passę trzech ligowych meczów bez zwycięstwa. Jedynego gola dla białozielonych zdobył Marco Paixao.

Gospodarze już na początku spotkania mogli wyjść na prowadzenie. Rafał Wolski uderzył na bramkę przyjezdnych, ale Martin Polacek wykazał się refleksem i sparował piłkę, która w locie odbiła się od jednego z obrońców. Gdańszczanie z każdą upływającą minutą coraz bardziej naciskali na rywali, kreując kolejne akcje podbramkowe.

Najpierw na trzecim metrze Marco Paixao nieczysto trafił w futbolówkę, a później Rafał Wolski ponownie sprawdził czujność  golkipera gości. Zawodnicy Piotra Nowaka swoją przewagę udokumentowali golem w 27. minucie. Lukas Haraslin wrzucił piłkę do wbiegającego Marco Paixao, a ten głową dopełnił jedynie formalności. Lechia do szatni schodziła więc z jednobramkową przewagą.

Po zmianie stron postawa biało-zielonych straciła na jakości. Miedziowi dłużej utrzymywali się przy futbolówce i coraz śmielej konstruowali akcje ofensywne. W 56. minucie świetną sytuację miał Łukasz Janoszka, jednak przegrał pojedynek sam na sam z Dusanem Kuciakiem.

Od tego czasu tempo gry znacznie spadło i dopiero końcówka meczu przyniosła kolejne emocje. Martin Polacek w efektowny sposób obronił strzał Ariela Borysiuka, a chwilę później pomocnik gospodarzy z dwudziestu pięciu metrów trafił w poprzeczkę. Ostatecznie podopieczni trenera Piotra Nowaka triumfowali 1:0.

Lechia po serii trzech kolejek bez wygranej w końcu zanotowała zwycięstwo, dzięki czemu zrównała się punktami z trzecim w ligowej tabeli Lechem Poznań. Do lidera rozgrywek, Jagielloni Białystok, traci trzy oczka. Zagłębie natomiast nadal plasuje się na piątej pozycji w stawce.