Polacy za granicą. Krzysztof Piątek z dziewiątym golem w sezonie!

To już staje się nieprawdopodobne. Krzysztof Piątek trafił do bramki w siedmiu kolejnych meczach włoskiej Serie A. Wyrównał w ten sposób osiągnięcie Christiana Vierego z sezonu 2002/2003.


Choć Genoa CFC przegrała u siebie z Parmą 1:3, to był moment, w którym miała powody do zadowolenia. Wszystko przez Krzysztofa Piątka. W 6. minucie Polak uprzedził obrońcę i główkował po dośrodkowaniu Darko Lazovicia. Piłka odbiła się od słupka i przekroczyła linię bramkową. Golkiper co prawda interweniował, ale nie zdążył. Arbiter nie miał wątpliwości, gol dla gospodarzy został zdobyty prawidłowo.

Miażdżący dla Genoi okazał się drugi kwadrans, w którym goście trzy razy trafili do siatki. Wynik 1:3 oznacza pierwszą w tym sezonie porażkę podopiecznych Davide Bellardiniego przed własną publicznością.

Krzysztof Piątek umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji strzelców włoskiej Serie A. Z dorobkiem dziewięciu goli wyprzedza zawodnika SSC Napoli Lorenzo Insigne. 11. w tej klasyfikacji jest Arkadiusz Milik. Piątek wyrównał osiągnięcie Christiana Vierego, który w sezonie 2002/2003 trafił do siatki w siedmiu meczach z rzędu. Ściga teraz Gabriela Batistutę. Sezon 1994/1995 Argentyńczyk rozpoczął od 11 meczów z golem.

Sport.RIRM

drukuj