Ligue 1. PSG zdetronizowane! Lille nowym mistrzem Francji

Dominacja Paris Saint-Germain w rozgrywkach Ligue 1 przerwana! Nowymi mistrzami Francji zostali bowiem piłkarze Lille OSC.

Angers SCO – Lille OSC 1:2 (0:2)
Angelo Fulgini 90′ – Jonathan David 10′ Burak Yilmaz 45′(k.)

Po 10 latach przerwy ekipa ze Stade Pierre-Mauroy powróciła na ligowy tron. Podopieczni Christophe’a Galtiera pokonali na wyjeździe w ostatniej kolejce Angers SCO 2:1 i zostali nowymi mistrzami Francji.

Jedną z bramek dla popularnych „Les Dogues” zdobył Burak Yilmaz. Blisko 36-letni zawodnik pewnie wykorzystał rzut karny w 45. minucie spotkania, zaliczając swoje 16. trafienie w obecnym sezonie Ligue 1. W efekcie Turek został czwartym najlepszym strzelcem całych rozgrywek. Więcej goli uzbierali jedynie Wissam Ben Yedder, Memphis Depay (obaj po 20) oraz Kylian Mbappe (27).

Lille przerwało tym samym dominację Paris Saint-Germain, które po raz ostatni nie wygrało ligi w kampanii 2016/2017. Drużyna Mauricio Pochettino musiała zadowolić się „jedynie” wicemistrzostwem kraju. Trzecie miejsce na finiszu zajęło AS Monaco, dzięki czemu zagra w eliminacjach Ligi Mistrzów. Tuż za podium uplasował się z kolei Olympique Lyon.

Dla „Les Dogues” to czwarty tytuł mistrza Francji w historii. Wcześniej triumfowali w 1946, 1954 oraz 2011 roku. Ekipę PSG wyprzedzili ostatecznie o zaledwie jeden punkt.