Ekstraklasa. Górnik wygrywa śląskie derby

Górnik Zabrze w meczu 11. kolejki Ekstraklasy pokonał na własnym stadionie zespół Piasta Gliwice 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył z rzutu karnego Igor Angulo.

Gospodarze od początku wyprowadzali szybkie akcje ofensywne, czego efektem były niecelne strzały Kądziora oraz Wolniewicza. Z kolei goście starali się dokładnie rozgrywać futbolówkę. Ich próby przedostania się pod pole karne rywali były jednak nieskuteczne i ostatecznie przez pierwszą połowę ani razu nie posłali piłki w światło bramki. Po trzydziestu minutach na listę strzelców próbował się wpisać Szymon Żurkowski, ale jego uderzenie wolejem minimalnie minęło słupek. Pierwsza część meczu nie przyniosła większych emocji i zakończyła się remisem.

Po zmianie stron jako pierwsi zaatakowali podopieczni Marcina Brosza. Kądzior zmylił jednego z defensorów i oddał płaski strzał, który pewnie spoczął w rękach Jakuba Szmatuły. Ciekawie zrobiło się dopiero w 79. minucie, kiedy to Igor Angulo bez niczyjej pomocy padł w polu karnym, a sędzia Piotr Lasyk wskazał na „wapno”. Bramkarz Piastunek nie mógł pogodzić się z decyzją arbitra i został wyrzucony z boiska za protesty. Chwilę później do wykonania rzutu karnego podszedł najlepszy strzelec Górników. Dobivoj Rusov wyczuł intencje napastnika, ale uderzenie było bardzo precyzyjny, dzięki czemu gospodarze wyszli na prowadzenie. W 86. minucie Rafał Kurzawa dośrodkował z rzutu rożnego, a piłkę w siatce umieścił Micha Koj. Bramka jednak nie została uznana, ponieważ futbolówka po wrzutce opuściła boisko. W doliczonym czasie gry Aleksander Sedlar faulował w szesnastce Żurkowskiego. Po raz kolejny do wykonania jedenastki podszedł Igor Angulo, ale tym razem zwycięsko z tego pojedynku wyszedł Rusov. Interwencja Słoweńca sprawiła, że po ostatnim gwizdku sędziego na tablicy świetlnej widniał wynik 1:0.

Zwycięstwo Zabrzan w derbach Śląska utrzymało ich na fotelu lidera Ekstraklasy. Natomiast Piast po piątej z rzędu porażce nadal zajmuje 15. miejsce w tabeli i ma tylko punkt przewagi nad ostatnią Cracovią.