Polacy za granicą. Krychowiak bohaterem Lokomotiwu!

Takiego meczu bez dwóch zdań potrzebował Grzegorz Krychowiak. Reprezentant Polski strzelił jedynego gola dla Lokomotiwu Moskwa i zapewnił swoje drużynie skromną wygraną w delegacji nad Krylją Sowietow Samara (1:0).

Była 37. minuta, kiedy piłkarze Lokomotiwu przymierzali się do wykonania rzutu rożnego. Po dośrodkowaniu najwyżej w polu karnym gospodarzy wyskoczył Jefferson Farfan, który uderzył piłkę głową w świetnie interweniującego bramkarza Krylji. Z dobitką skutecznie pospieszył jednak Grzegorz Krychowiak i z najbliższej odległości umieścił futbolówkę w siatce.

Dla reprezentanta Polski było to pierwsze trafienie w piłce klubowej od… 6 stycznia 2016 roku! W tym czasie zanotował 69 meczów, a jego strzelecka niemoc trwała 4527 minut, czyli blisko 76 godzin.

Swoją drogą nasz rodak nie musiał długo czekać na swoje premierowe trafienie w barwach mistrza Rosji, ponieważ niedzielne spotkanie było jego dopiero trzecim występem w drużynie z Moskwy.

Co ciekawe, dla Lokomotiwu, który ostatecznie pokonał ekipę z Samary 1:0, był to w ogóle pierwszy gol na ligowych boiskach w sezonie 2018/2019. Po czterech kolejkach podopieczni Jurija Siemina plasują się w środku tabeli szesnastozespołowej Premier Liga.

***

Krylja Sowietow Samara Lokomotiw Moskwa 0:1 (0:1)
Grzegorz Krychowiak 37’

Grzegorz Krychowiak rozegrał pełne 90 minut. Macieja Rybusa z powodu uraza zabrakło w kadrze meczowej mistrza Rosji.