Liga Mistrzów. City w dziesiątkę odwróciło losy meczu

Manchester City – choć od 68. minuty musiał radzić sobie w dziesiątkę – ostatecznie pokonał Schalke 3:2 w pierwszym meczu 1/8 finału piłkarskiej Ligi Mistrzów. Ozdobą spotkania był gol Leroya Sane.

Od początku lutego zawodnicy Manchesteru City wygrali wszystko, co mogli. Na ligowych boiskach pokonali kolejno Arsenal, Everton i Chelsea. Z Pucharu Anglii wyeliminowali Newport. Schalke nie przekonuje w Bundeslidze. W tabeli plasuje się na odległym 14. miejscu.

Różnica klas była widoczna tylko w statystykach. W przypadku bramek The Citizens tak łatwo nie mieli. Prowadzili co prawda od 18. minuty. Na boisku leżał jeden z piłkarzy Schalke, jego koledzy kontynuowali grę i stracili piłkę we własnej szesnastce. Ralf Fahrmann zagrał do Salifa Sane. W to wszystko wmieszał się David Silva, a do pustej bramki bez problemów trafił Sergio Aguero.

Była 38. minuta, kiedy na strzał zza pola karnego zdecydował się Daniel Caligiuri. Futbolówka – zanim opuściła boisko – odbiła się od ręki Nicolasa Otamendiego. Sędzia po protestach gospodarzy wskazał na wapno, a sprawiedliwość wymierzył Nabil Bentaleb. Jeszcze przed przerwą – przy rzucie wolnym dla Schalke – nieodpowiedzialnie zachował się Fernandinho. Brazylijczyk faulował, co dało podstawy do kolejnego karnego. Egzekutor się nie zmienił i po raz drugi strzelił skutecznie.

The Citizens mieli poważny problem. Zwłaszcza, że od 68. minuty musieli radzi sobie w dziesiątkę. Czerwoną kartkę obejrzał Nicolas Otamendi. Wszystko było dziś przeciwko podopiecznym Pepa Guardioli. A jednak, potrafili się podnieść. W 85. minucie z rzutu wolnego przymierzył Leroy Sane. Futbolówka wylądowała w siatce. Bramkarz wyciągnął się jak struna, ale nie był w stanie zrobić nic.

W 90. minucie dalekie podanie w stronę napastników posłał Ederson. Źle zachował się Bastian Oczipka. Oko w oko z Fahrmannem stanął Raheem Sterling i to Anglik ustalił wynik widowiska na 3:2.

Rewanż zostanie rozegrany 12 marca w Manchesterze.