A. Nawałka o spotkaniu z Czarnogórą: Chcemy ten mecz rozegrać według naszego planu

Rywalizacja o piłkarskie mistrzostwa świata wkracza w decydującą fazę. Jutro reprezentacja Polski podejmie przed własną publicznością Czarnogórę. Przed czterema laty remis z ekipą z Bałkanów praktycznie przekreślił szanse biało-czerwonych na występ na Mundialu. Tym razem podobny wynik zapewni Polakom awans.


Koncentracja od pierwszej do ostatniej minuty – taka postawa, co podkreśla szkoleniowiec Adam Nawałka, zagwarantuje paszporty do Rosji.

– Przed meczem nikomu nie wolno odmawiać szans i z pewnością reprezentacja Czarnogóry tak do tego meczu podejdzie. My chcemy ten mecz rozegrać według naszego planu – akcentuje Adam Nawałka.

Rywale mają swoje problemy. Na pewno zabraknie ich największych gwiazd Stefana Savicia i Stevana Joveticia.

– Czarnogóra to jest zespół, to jest siła, to jest charakter i oni tutaj na pewno nie przyjadą odpuścić, na pewno będą chcieli pokazać się z jak najlepszej strony. Ale to my decydujemy o tym, jak gramy. My jesteśmy najważniejsi – podkreśla Kamil Grosicki.

Trener Adam Nawałka ma w czym wybierać. Aspiracje do gry na lewej stronie obrony w trakcie starcia z Armenią zgłosił Bartosz Bereszyński.

– Ciekawa rywalizacja i ja mogę się tylko cieszyć z tego, że mam do dyspozycji zarówno Maćka Rybusa kandydującego na tę pozycję, jak również czekamy na Artura Jędrzejczyka – nie ukrywa swojego zadowolenia szkoleniowiec.

Początek pojedynku Polski z Czarnogórą jutro o godz. 18.00. Do tej pory biało-czerwoni jeszcze z Czarnogórą nie przegrali. Spośród trzech spotkań dwa zakończyły się remisem. Raz – już w trakcie bieżących eliminacji – górą byli Polacy.

Szymon Kozupa/Sport.RIRM


[GALERIA] Ostatnie przygotowania reprezentacji Polski do spotkania z Czarnogórą
fot. Paweł Palembas


drukuj