Puchar Ligi Angielskiej. Lekcja dla Boruca, Koguty grają dalej

Liverpool wygrał wyjazdowy pojedynek z Bournemouth w Pucharze Ligi Angielskiej 3:1.  Bohaterem The Reeds był Raheem Sterling, który zdobył dwa gole. W bramce gospodarzy 90 minut zaliczył Artur Boruc. Polak nie uchronił swojej drużyny przed porażką, ale też nie zawinił przy żadnym trafieniu. W innym meczu ćwierćfinałowym Tottenham wygrał z Newcastle aż 4:0.

W pierwszym spotkaniu „po meczu” było już w pierwszej połowie, kiedy Boruc musiał dwukrotnie wyciągać piłkę z siatki. Najpierw w 20. minucie Jordan Henderson idealnie dograł futbolówkę na głowę Sterlinga, a ten trafił na 1:0. Sześć minut później gospodarze przegrywali już dwoma bramkami. Uderzenie Philippe Coutinho odbił jeszcze Boruc, ale przy dobitce Markovicia był bezradny. Gospodarze nie mogli zawiązać ani jednej dobrej akcji i pierwsza część spotkania zakończyła się wynikiem promującym The Reds. Drugie 45 minut nie zapowiadało huraganowych ataków gospodarzy, tym bardziej, że zaledwie pięć minut po gwizdku rozpoczynającym decydującą część spotkania Boruc musiał skapitulować po raz trzeci. Kolejny raz na listę strzelców wpisał się młody rozgrywający Raheem Sterling. W 56. minucie Bornemouth  zredukowało rozmiary porażki o jednego gola. Autorem bramki był Dan Gosling. W półfinale naprzeciw ekipy z Anfield Road stanie inny tuz angielskiego futbolu Chelsea Londyn.

W równocześnie odbywającym się meczu Tottenham z kwitkiem odesłał do domu Newcastle. Koguty wygrały aż 4:0 i pewnie awansowały do półfinału Pucharu Ligi Angielskiej. Hotspur w walce o finał zmierzy się z Sheffield United.