LM. Jastrzębski za burtą Ligi Mistrzów

Drużyna Sir Safety Perugia ograła Jastrzębski Węgiel 3:0 (25:18, 25:22, 25:17). Rewanż I rundy playoff siatkarskiej Ligi Mistrzów był jednostronny. Podopieczni Roberto Piazzy byli o klasę gorsi od zespołu z Włoch. Znakomity mecz w barwach Perugii rozegrał Christian Fromm.

I set

Jastrzębianie w mecz weszli fatalnie. Polski zespół nie był w stanie seriami zdobywać punktów i już po pierwszej przerwie technicznej przegrywał pięcioma oczkami. W całym secie był tylko jeden moment, w którym podopieczni Roberto Piazzy mogli „złapać” przeciwnika. Na drugim „technical time” schodzili z bagażem aż czterech oczek. Szkoleniowiec polskiej ekipy wstrząsnął zawodnikami i ci szybko zdobyli dwa punkty. Najpierw Krzysztof Gierczyński skutecznie obił blok zawodników Nikoli Grbicia. Później świetną zagrywką zaskoczył Mateusz Malinowski. Wtedy jednak szybko odpowiedział najlepszy w pierwszym secie (później w całym meczu) Christian Fromm, który poprowadził swoją drużynę do wygrania partii 25:18.

II set

Po zmianie stron wciąż trwało punktowanie trzeciej drużyny poprzedniego sezonu PlusLigi (8:3). Ślązacy nie mieli pomysłu na zablokowanie Fromma, który seriami zdobywał punkty dla Perugii. Przewaga włoskiej drużyny rosła z akcji na akcję. Na drugiej przerwie technicznej jastrzębianie przegrywali aż siedmioma oczkami. Kiedy wydawało się, że tylko kwestią czasu jest koniec drugiego seta, goście zerwali się do ataku i ani myśleli oddawać punkty bez walki. W decydującej fazie odsłony wynik wynosił 21:20. Wtedy jednak w polskiej drużynie coś pękło i końcówkę przegrała ona 22:25. Awans bardzo się oddalał, a najgorsze, że sami siatkarze nie wierzyli w to, że mogą coś w tej rywalizacji zmienić.

III set

Początek trzeciej partii do złudzenia przypominał wszystkie poprzednie starcia i w podobnym stylu również się zakończył. Perugia grała jak z nut, a Ślązacy nie mieli nic do powiedzenia. Znakomite zawody rozgrywał Fromm do spółki z Aleksandarem Atanasijeviciem. Trzeba też przyznać, że włoska ekipa pokazywała zdecydowanie większą kulturę gry niż Jastrzębski Węgiel. W następnej rundzie Sir Safety Perugia zagra ze zwycięzcą pary, w której PGE Skra Bełchatów rywalizuje z Lube Banca Marche Treia.