fot. PAP/EPA

Podsumowanie czwartego dnia mistrzostw świata siatkarek

Znamy już dwanaście drużyn, które zagrają w drugiej fazie grupowej mistrzostw świata siatkarek. Dziś awans do najlepszej „szesnastki” turnieju zapewniły sobie reprezentacje Chorwacji, Bułgarii, Japonii oraz Holandii. „Pomarańczowe” uzyskały promocję mimo porażki w starciu z Rosjankami 1:3.


Grupa A

Tunezja Chorwacja 1:3

(6:25, 25:21, 16:25, 13:25)

Tunezja: Ghoul (3), Ben Halima (2), Brik (2), F. Agrebi (1), Lengliz (1), Barhoumi (1), Mami (libero) oraz Boughanmi (3), Ghobji, Mnassar (libero), Jemaii (11) i R. Agrebi (9)

Chorwacja: Fabris (22), Klarić (14), Kaleb (8), Cutuk (7), Jerkov (7), Brcić (3), Usić (libero) oraz Alajbeg (12)

***

Dominikana Argentyna 3:1

(25:13, 25:20, 19:25, 25:18)

Dominikana: Casilla (17), Valdez (16), Perez (14), Pena (14), Brens (6), Frica (1), Castillo (libero) oraz Isabel (2), Stephens (1), Martinez (1) i Rojas

Argentyna: Nizetich (10), Lazcano (9), Boscacci (6), Fernandez (5), Castiglione (1), Rizzo (libero) oraz Fresco (12), Sosa (10) i Curatola

***

Włochy Niemcy 3:1

(21:25, 25:17, 25:10, 25:18)

Włochy: Arrighetti (16), Costagrande (15), Chirichella (8), Centoni (3), Lo Bianco (3), Piccinini, De Gennaro (libero) oraz Diouf (17), Del Core (8) i Signorile

Niemcy: Kożuch (22), Fuerst (10), Pettke (5), Beier (4), Brinker (3), Apitz, Duerr (libero) oraz Geerties (3), Weihenmaier (2), Lippmann (1), Silge (1) i Weiss

***

Tabela grupy A:

  1. Włochy 12 pkt. 12:1 (322:202) awans
  2. Dominikana 10 pkt. 12:5 (395:328) awans
  3. Niemcy 7 pkt. 9:6 (326:272) awans
  4. Chorwacja 7 pkt. 8:8 (351:339) awans
  5. Argentyna 0 pkt. 2:12 (253:346)
  6. Tunezja 0 pkt. 1:12 (161:321)

Grupa B

Bułgaria Kamerun 3:0

(25:16, 25:20, 25:23)

Bułgaria: Kamenowa (12), Rabadżijewa (10), Filipowa (10), Dimitrowa (9), Nikołow (8), Nenowa (1), Monowa (libero) oraz Wasilewa (6), Kitipowa (1), S. Kolewa (1) i E. Kolewa

Kamerun: Nana (14), Bassoko (11), Mogoung (6), Nyoyo (2), Mballa (2), Koulla, Iroume (libero) oraz Bikatal (5), Ntame (5), Gamkoua (1) i Fawziya

***

Serbia Kanada 3:1

(25:7, 26:28, 25:21, 25:15)

Serbia: Brakocević (10), Mihajlović (9), Ognjenović (2), Veljković (10), Nikolić (13), Rasić (17), Popović (libero) oraz Zivković, Bosković (15), Molnar (1), Krsmanović (2) i Cebić (libero)

Kanada: Page (4), Richey (13), Charuk (11), Pavan (2), Marcelle (11), Lundquist, Andrew-Wasylik (libero) oraz Barclay, Thibeault (6), Cyr (1), Cranston (1) i Guimond (libero)

***

Brazylia Turcja 3:2

(17:25, 22:25, 25:19, 25:21, 15:10)

Brazylia: Claudino (17), Jaqueline (16), Sheilla (16), Menezes (13), Fernanda (12), Lins (5), Brait (libero) oraz Caixeta (5), Guimaraes (4), Pereira i Fabiola

Turcja: Sonsirma (19), Ozsoy (18), Takatlioglu (16), Akman (12), Toksoy (7), Akyol (5), Karadayi (libero) oraz Pasaoglu (2), Ismailoglu i Karakoyun

***

Tabela grupy B:

  1. Brazylia 11 pkt. 12:2 (329:244) awans
  2. Serbia 11 pkt. 12:4 (378:306) awans
  3. Bułgaria 6 pkt. 8:8 (342:345) awans
  4. Turcja 5 pkt. 8:9 (361:348)
  5. Kanada 3 pkt. 4:10 (245:317)
  6. Kamerun 0 pkt. 1:12 (226:321)

Grupa C

Meksyk Kazachstan 0:3

(12:25, 16:25, 21:25)

Meksyk: Rangel (9), Carranza (8), Sainz (7), Rios (6), Urias (3), Lopez (1), L. Lopez (libero) oraz Hernandez (1), Valle (1), Frias i Orellana

Kazachstan: Mudrickaja (15), Anarkułowa (13), Nassedkina (8), Matwiejewa (6), Issajewa (5), Iszmicewa (4), Storożenko (libero) oraz Łukomskaja i Fendrikowa

***

Rosja Holandia 3:1

(19:25, 25:13, 27:25, 25:16)

Rosja: Koszelewa (20), Gamowa (17), Gonczarowa (14), Zariażko (13), Starcewa (2), Fetisowa (2), Kriuczkowa (libero) oraz Małowa (libero) Moroz (8), Małych (4), Kosianenko i Pasinkowa (1)

Holandia: Pietersen (15), Buijs (11), Plak (8), De Kruijf (8), Belien (7), Stoltenborg (4), Schoot (libero) oraz Jans (2), Sloetjes (1), Flier, Dijkema i Oosterveld

***

USA Tajlandia 3:0

(25:15, 25:23, 25:20)

USA: Glass (4), Larson-Burbach (10), Murphy (9), Hill (4), Dixon (11), Adams (6), Banwarth (libero) oraz Robinson (8), Fawcett (6), Thompson i Hildebrand

Tajlandia: Bamrungsuk (8), Phocharoen, Luangtonglang (5), Bundasak (6), Guedpard (1), Kongyot (6), Buakaew (libero) oraz Moksri (7), Kaewpin (2),Sanitklang i Phomla

***

Tabela grupy C:

  1. Rosja 12 pkt. 12:1 (321:240) awans
  2. USA 12 pkt. 12:1 (323:251) awans
  3. Holandia 6 pkt. 7:6 (295:294) awans
  4. Kazachstan 3 pkt. 3:9 (241:274)
  5. Tajlandia 3 pkt. 3:9 (266:308)
  6. Meksyk 0 pkt. 1:12 (254:333)

Grupa D

Azerbejdżan Belgia 0:3

(21:25, 12:25, 21:25)

Azerbejdżan: Kowalenko (8), Gurbanowa (2), Kurt (2), Bajramowa (3), Abdulazimowa (5), Rahimowa (19), Alijewa (libero) oraz Żidkowa (1), Matiasowska-Agajewa (1) i Gasimowa

Belgia: Bland (5), Dirickx (3), Heyrman (8), Leys (5), Van Hecke (23), Vandesteene (8), Courtois (libero) oraz Coolman, Van De Vijver i Rousseaux

***

Japonia Portoryko 3:0

(25:21, 25:20, 25:19)

Japonia: Nagaoka (14), Kimura (19), Shinnabe (7), Ebata (2), Ono (5), Miyashita (4), Tsutsui (libero) oraz Ishida, Sakoda, Takada i Ishii (6)

Portoryko: Rosa (10), Cruz (12), K. Ocasio (12), Valentin (1), S. Ocasio (3), Morales (2), Seilhamer (libero) oraz Mojica (2), Velez i Venegas (libero)

***

Chiny Kuba 3:0

(25:15, 25:11, 25:18)

Chiny: Yuan (15), Zhu (18), Shen (3), Yang (7), Zeng (9), Hui (7), Shan (libero) oraz Liu (2) i Wang

Kuba: Rojas (4), Vargas (13), Lescay (2), Moreno, Sanchez (1), Matienzo (14), Borrell (libero) oraz Gracia (1), Santas, Casanova i Hernandez (2)

***

Tabela grupy D:

  1. Chiny 12 pkt. 12:0 (300:213) awans
  2. Japonia 10 pkt. 11:4 (348:318) awans
  3. Belgia 6 pkt. 7:6 (302:269)
  4. Azerbejdżan 4 pkt. 6:10 (310:360)
  5. Portoryko 4 pkt. 5:9 (308:324)
  6. Kuba 0 pkt. 0:12 (219:303)

Sport/RIRM

drukuj