Górnik poległ w Mińsku

Szczypiorniści Górnika Zabrze przgrali wyjazdowe spotkanie z SKA Mińsk 30:34 w rozgrywkach Pucharu EHF. Porażka boli, ale zabrzanie wciąż mają szansę na awans.

Zawodnicy z Polski źle weszli w mecz. Już w 10. minucie było 7:3 dla Białorusinów. Kilka chwil później Górnik zbliżył się do SKA na jedną bramkę. Mimo to, gospodarze całkowicie kontrolowali przebieg gry i na przerwę schodzili z czterema golami zaliczki.

Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił. „Trójkolorowi” grali słabo, a SKA Mińsk potwierdzał swoją dominacje – w 41. minucie na tablicy wyników było 24:18 dla miejscowych. W ostatnich 10 minutach goście zdołali odrobić trzy bramki, ale na nic się to nie zdało. Górnik ostatecznie przegrał na wyjeździe 30:34.