FIFA World Cup 2018. Kane na ratunek Anglii, Tunezja blisko sprawienia niespodzianki

Stawiana w roli faworyta reprezentacja Anglii pokonała Tunezję 2:1 w swoim pierwszym grupowym meczu na mundialu w Rosji. Zespół z Afryki przed sprawieniem niespodzianki powstrzymał Harry Kane, który w doliczonym czasie gry zdobył zwycięskiego gola dla Synów Albionu.

Tunezyjczycy początku meczu nie będą mogli zaliczyć do udanych. W 11. minucie John Stones „główkował” po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Mouez Hassen obronił strzał stopera rywali, ale wobec dobitki Harry’ego Kane’a był już bezradny. Kilka chwil później bramkarz Orłów Kartaginy musiał opuścić boisko z powodu kontuzji.

Afrykański zespół nie zraził się początkowymi problemami i próbował się przedrzeć pod „szesnastkę” Anglików, do którego dostęp był jednak bardzo dobrze blokowany. Zmieniło się to w 33. minucie, kiedy to Kyle Walker dopuścił się faulu we własnym polu karnym i sędzia wskazał na wapno. Do wykonania „jedenastki” podszedł Ferjani Sassi. Jordan Pickford przewidział intencję strzelca, ale nie zdołał obronić uderzenia i na stadionie w Wołgogradzie niespodziewanie doszło do wyrównania.

Tuż przed przerwą świetną okazję miał Jesse Lingard. Pomocnik Manchesteru United znalazł się sam na sam z golkiperem, następnie przeniósł nad nim piłkę, ale ta odbiła się jedynie od słupka.

W pierwszym kwadransie drugiej połowy żadna z drużyn nie potrafiła wypracować sobie odpowiedniej sytuacji do zdobycia gola. Tunezyjczycy stawiali bardzo mocny opór faworyzowanym Synom Albionu. Selekcjoner ekipy ze Starego Kontynentu starał się wzmocnić siłę ataku wprowadzając Marcusa Rashforda, ale piłkarz Czerwonych Diabłów również nie mógł znaleźć sposobu na dobrze broniących się przeciwników.

Kiedy wydawało się, że mundial przyniesie kolejną niespodziankę, pojawił się Harry Kane. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Harry Maguire zgrał futbolówkę do napastnika Tottenhamu Hotspur, a ten dał zwycięstwo reprezentacji Anglii.

Ostatecznie podopieczni Garetha Southgate’a skromie pokonali zespół z Czarnego Lądu 2:1. W następnym grupowym spotkaniu zawodnicy z Wysp Brytyjskich zmierzą się z Panamą, która uległa dziś Belgom 0:3.