Ekstraklasa. Czkawka po niewykorzystanej szansy Robaka, setny gol braci Paixao

Lechia Gdańsk powraca na zwycięskie tory. Podopieczni Adama Owena pokonali przed własną publicznością Śląsk Wrocław 3:1. Wszystkie bramki gospodarzy padły za sprawą braci Paixao. Wynik mógł być inny, jednak w 19. minucie widowiska jedenastki nie wykorzystał lider przyjezdnych – Marcin Robak.

Po niemrawym początku z zimowego snu piłkarzy obudził głośny… gwizdek arbitra. Sędzia wskazał na wapno, dopatrując się zagrania ręką przez Jakuba Wawrzyniaka. Futbolówkę na jedenastym metrze ustawił Marcin Robak, a zamiast gola, kibice zobaczyli fantastyczną interwencję Dusana Kuciaka. To był moment przełomowy. W kolejnych minutach rządziła Lechia.

Jeszcze przed przerwą prowadzenie gospodarzom dał Marco Paixao. Portugalczyk wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego Sławomira Peszki. Z interwencją nie zdążył ani Piotr Celeban, ani Jakub Słowik.

Zaraz po zmianie stron Lechia zadała drugi cios. Tym razem Szymon Marciniak potrzebował kilku minut, by ostatecznie wskazać na wapno. Celeban, próbując powstrzymać akcję rywali, dotknął piłki ręką. Nie obyło się bez analiz wideo. Skuteczniejszy od Marcina Robaka był tym razem Flavio Paixao. To setny gol portugalskich braci w Ekstraklasie.

Bramkę nr 101 w 80. minucie zdobył Marco, przy asyście… Flavio. Wynik 3:0 wybił gościom ostatnie nadzieje na pościg. Zryw przyniósł tylko trafienie honorowe. Próbował Robak, a futbolówka – po odbiciu się od obrońcy – wylądowała pod nogami Łukasza Madeja. Ten skorzystał na błędzie Kuciaka, strzelając jedynego gola dla Śląska.

Lechia – krok po kroku – pnie się w górę tabeli Lotto Ekstraklasy. Obecnie jest 9. z dorobkiem 23 oczek. Tyle samo uzbierał plasujący się lokatę niżej Śląsk.