Liga Konferencji. Polskie zespoły wciąż bez porażki w europejskich pucharach

Śląsk Wrocław w pierwszym meczu drugiej rundy kwalifikacji do Ligi Konferencji UEFA wysoko pokonał na wyjeździe Ararat Erywań (4:2). Z kolei Pogoń Szczecin i Raków Częstochowa swoje spotkania zakończyli bezbramkowymi remisami.

Śląsk Wrocław otworzył wynik w 20. minucie. Krzysztof Mączyński dośrodkował z rzutu rożnego. Wojciech Golla wygrał walkę o piłkę i uderzeniem głową wpisał się na listę strzelców. Gospodarze naciskali, ale świetnie w bramce spisywał się Michał Szromnik. Golkiper nie popisał się jednak w drugiej odsłonie. W 48. minucie minął się z futbolówką, którą do siatki skierował Juan Bravo. Chwilę później podopieczni Jacka Magiery za sprawą Fabiana Piaseckiego ponownie wyszli na prowadzenie.

Wynik podwyższył Robert Pich. Słowak rozpoczął rajd, minął dwóch obrońców i precyzyjnie przymierzył. Piłkarze z Erywania odpowiedzieli w 84. minucie. Razmik Hakobyan uderzeniem z dystansu zdobył bramkę kontaktową. Nadziei na korzystny rezultat pozbawił rywali Pich. W ostatniej minucie podstawowego czasu gry pomocnik wykorzystał dośrodkowanie Erika Exposito i zapewnił drużynie solidną zaliczkę przed spotkaniem rewanżowym.

Wyjazdowy mecz Rakowa z Suduvą Mariampol był debiutem częstochowian w europejskich pucharach. Podopieczni Marka Papszuna na boisku prezentowali się lepiej. Najlepszą okazję na zdobycie gola miał w 18. minucie Marcin Cebula, który uderzał z narożnika piątego metra. Bramkarz obronił jednak strzał, a dobitka Marko Poletanovicia minęła poprzeczkę. Goście prowadzili grę, próbowali kreować akcje ofensywne, ale nie przekładało się to na wiele sytuacji podbramkowych. Ostatecznie Raków bezbramkowo zremisował na Litwie.

Identycznym rezultatem zakończyło się domowe spotkanie Pogoni Szczecin z NK Osijek. „Portowcy” zagrali pewnie i odważnie, mimo że to Chorwaci byli uważani za faworytów. Podopieczni Kosty Runjaicia stworzyli sobie kilka okazji. Nie zostały one jednak wykorzystane. W ostatnim kwadransie gospodarze zaczęli popełniać wiele błędów, ale Osijek nie potrafił ich wykorzystać. Pogoń czeka teraz ciężkie spotkanie na wyjeździe.

Mecze rewanżowe rozegrane zostaną 29 lipca.