Koszykówka: Porażka Wisły Can-Pack

Koszykarki Wisły Can-Pack nie dały rady tureckiej potędze, przegrywając 59:67. Po dzisiejszej porażce, polska drużyna spadła na trzecie miejsce w grupie B.

Pierwsza połowa to zdecydowana dominacja finalistek Euroligi. Turczynki, przede wszystkim dobrą obroną, zmuszały zawodniczki Wisły do błędów. Kilka razy Polski zespół popełnił błąd 24 sekund, dzięki świetnie egzekwowanej defensywie rywalek.

Trener polskiej ekipy, Stefan Svitek starał się powtórzyć manewr sprzed 2 tygodni i wstawił do pierwszej piątki same zagraniczne zawodniczki. W Madrycie taki ruch zdał egzamin. Fenerbahce to rywal z zupełnie innej półki.

W drugiej połowie przewaga Turczynek sięgnęła 15 punktów. Wisła starała się odrabiać straty. Udało się tylko po części. Dobry mecz rozegrała Jantel Lavender, autorka 20 punktów.

Wisła Can-Pack – Fenerbahce Stambuł – 59:67