EME 2016. Grupowi rywale też grali

Oprócz spotkania, w którym Polska reprezentacja przegrała 0:1 odbywały się inne mecze towarzyskie. Grali między innymi rywale Polaków w kwalifikacjach do Euro 2016 kolejno Niemcy, Irlandia, Gruzja i Giblartar. Nasi przeciwnicy w walce o Mistrzostwa Europy radzili sobie ze zmiennym szczęściem.

Gruzini na swoim boisku w Tibilisi pewnie pokonali Lichtenstein 2:0. Bramki dla gospodarzy strzelali w 25 minucie Chanturia i 22 letni Dzano Ananidze.

Zbierająca pierwsze szlify na europejskich boiskach reprezentacja Giblartaru przegrała mecz u siebie z Estonią 0:2. Bramki dla Estończyków zdobywali Kruglov i pod koniec spotkania Hunt

Nasi zachodni sąsiedzi Niemcy grali u siebie z Chile. Podopieczni Lowa są niekwestionowanym faworytem do zwycięstwa w naszej grupie i udowodnili to pewnym choć mało okazałym zwycięstwem 1:0 (Gotze 16’).

Najlepszy mecz kibice oglądali w Irlandii. Tam miejscowi podejmowali Serbów. Wyspiarze objęli prowadzenie już w ósmej minucie spotkania prowadzenie dał im Long. Później powoli do głosu dochodzili zawodnicy z Bałkanów. W 48 minucie samobójczą bramkę wyrównującą dla gości zdobył McCaharty, a niespełna kwadrans po wyrównaniu na prowadzenie swoją drużynę wyprowadził Djordjević.

Sport/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl