Reprezentacja. Porażka na Narodowym

W towarzyskim spotkaniu rozgrywanym na Stadionie Narodowym w Warszawie reprezentacja Polski przegrała ze Szkocją 0:1. Polacy nie zachwycili grając przewidywalnie i bez pomysłu.

Pierwsza groźna sytuacja to uderzenie Obraniaka z dystansu – pomocnik Werderu Brema sprytnie podciął piłkę ale na posterunku był Marshall. W 29 minucie Milik zdecydował się na strzał zza pola karnego – bramkarz gości zdołał sparować piłkę na rzut rożny. Chwilę później Piszczek potężnie uderzył ale fatalnie chybił. Pod koniec pierwszej połowy Szkoci stworzyli sobie doskonałą sytuację – w pole karne wbiegł Alan Hutton i z ostrego kąta zdecydował się na uderzenie, Wojciech Szczęsny skutecznie zablokował ten strzał. Fajerwerków w pierwszej połowie nie było, kibice z pewnością liczyli na więcej.

W 59 minucie z rzutu wolnego dośrodkował Obraniak – piłka spadła wprost na głowę Glika, który w stuprocentowej sytuacji nie trafił w bramkę. To była najlepsza okazja reprezentacji Polski w tym meczu! Kilka minut później znów świetnym podanie popisał się Obraniak, który zgrał futbolówkę do Klicha, ten jednak również spudłował.

W 77 minucie Szkoci wyszli na prowadzenie. Anya z prawej strony dośrodkował piłkę w pole karne, w ogromnym zamieszaniu Polacy wybili ją przed „szesnastkę”. Futbolówka trafiła do Scotta Browna który potężnym uderzeniem pokonał Szczęsnego.

Polacy grali bez pomysłu a liczne wrzutki w pole karne nie przynosiły żadnego efektu. Widać było brak w zespole Roberta Lewandowskiego czy Jakuba Błaszczykowskiego. Warto dodać, że Szkocja to także nasz grupowy rywal w eliminacjach do Euro 2016 – tak więc miejmy nadzieję, że porażka na Narodowym to tylko kolejny wypadek przy pracy.

Polska – Szkocja 0:1
Brown 77’.

Polska: Szczęsny – Piszczek, Szukała, Glik, Brzyski (90+1′ Komorowski) – Sobota (89′ Masłowski), Klich (82′ Teodorczyk), Krychowiak (88′ Jodłowiec), Peszko (74′ Polański), Obraniak (74′ Robak) – Milik
Szkocja: Marshall – Hutton (67′ Bardsley), Mulgrew, Martin, Greer – Bannan (67′ Robertson), Morrison, Brown, S. Fletcher (46′ Naismith) – McCormock (76′ Adam), Anya (90+2′ Burke)