Ekstraklasa. Zwycięstwo Jagi w ostatniej akcji

Jakub Wójcicki rzutem na taśmę zapewnił Jagiellonii Białystok komplet punktów w starciu z Wisłą Płock (1:0). Piłkarz Jagi wpisał się na listę strzelców w ostatniej akcji spotkania. Dzięki wygranej podopieczni Ireneusza Mamrota mogą odrobić straty do Legii Warszawa i Lechii Gdańsk, które swoje mecze rozgrywają w późniejszym terminie.

Piłkarze i sztab szkoleniowy Jagi podkreślali przed startem rundy, że, aby włączyć się do walki o mistrzostwo, muszą zacząć wygrywać na własnym stadionie. Szybko pokazali, że słowa chcą przekuć w czyny. W pierwszych dziesięciu minutach wypracowali sobie dwie dogodne okazje. Najpierw zza pola karnego nieznacznie nad bramką przymierzył Arvydas Novikovas, a chwilę później Zoran Arsenić nie trafił głową do siatki, mając przed sobą jedynie Thomasa Daehne. Kolejne akcje kończyły się jednak zbyt lekkimi strzałami z dystansu, by Thomas Daehne mógł popełnić błąd.

Goście próbowali natomiast przedzierać się głównie lewą stroną. Na tej w ekipie Ireneusza Mamrota bronił jednak znakomicie dysponowany Zoran Arsenić, który radził sobie nawet wtedy, gdy na minę wsadzili go koledzy zagrywający do Giorgiego Merebaszwiliego. A gdy Chorwat zapędził się zbyt głęboko na połowę rywali, był bardzo dobrze asekurowany przez kolegów z defensywy. W 30. minucie efektownym wolejem popisał się Taras Romańczuk. Thomas Daehne odbił futbolówkę, a tę z bliska do siatki wpakował Arvydas Novikovas. Gola jednak nie było, bo arbiter odgwizdał spalonego.

Drugą część spotkania z większym impetem rozpoczęli przyjezdni. Przed szansą na zdobycie gola jako pierwszy stanął Oskar Zawada. Napastnik Wisły „główkował” nieco ponad bramką. Bliski szczęścia był także Dominik Furman. Pomocnik gości nieznacznie pomylił się z rzutu wolnego z osiemnastu metrów. Wejście smoka mógł zaliczyć Grzegorz Kuświk. Rezerwowy płocczan wpadł w pole karne i uderzył z ostrego kąta, ale Grzegorz Sandomierski poradził sobie z tej sytuacji, dobrze parując piłkę. Całą, stanowczo niezbyt ciekawą drugą połowę kibicom – przynajmniej tym z Białegostoku – wynagrodził Jakub Wójcicki, który wbił piłkę do siatki po tym, gdy ta odbiła się od poprzeczki po „główce” Stefana Scepovicia.

Jagiellonia (39 oczek), dzięki zwycięstwu, odrobiła dystans do Legii (3 punkty) oraz Lechii (6 oczek) i umocniła się na 3. pozycji w tabeli. Główni kandydaci do mistrzostwa swoje mecze rozegrają jednak później. Wisła plasuje się na 15. miejscu.