Ekstraklasa. Zagłębie silne słabością innych, Cracovia nad kreską

Zagłębie Lubin zremisowało na własnym stadionie z Cracovią 1:1 w meczu 10. kolejki Lotto Ekstraklasy. Wynik został rozstrzygnięty już w pierwszej połowie spotkania. Na trafienie Łukasza Janoszki odpowiedział Marcin Budziński. Mimo słabszych wyników, Miedziowi nadal utrzymują się w czołówce.

Po dobrym starcie sezonu podopieczni Piotra Stokowca nieco spuścili z tonu. Lubinianie wrócili na zwycięską ścieżkę dopiero po serii pięciu meczów bez zwycięstwa. Kolejny komplet punków Miedziowi chcieli wywalczyć z zajmującą miejsce w dolnej części tabeli Cracovią.

Od pierwszego gwizdka sędziego obie drużyny dążyły do zdominowania rywala i wypracowania sobie przewagi. Szansy na Martin Polacekzdobycie gola nie wykorzystał Martin Nespor, który po dośrodkowaniu Krzysztofa Janusa główkował obok słupka. W odpowiedzi dwukrotnie Martina Polacka próbował zaskoczyć Mateusz Cetnarski, jednak Słowak strzegący dostępu do bramki lubinian nie popełnił błędu i złapał futbolówkę. Chwilę później bliski szczęścia był Mateusz Szczepaniak. 25-latek uprzedził defensorów Zagłębia i zdołał oddać strzał głową, ale piłka trafiła w poprzeczkę. W 20. minucie Polacka sprawdził Marcin Budziński, który przymierzył potężnie z dystansu. Golkiper gospodarzy po raz kolejny wykazał się swoim kunsztem odbijając futbolówkę.

W 24. minucie prowadzenie Miedziowym dał Łukasz Janoszka. Skrzydłowy lubinian strzelił z szesnastu metrów tuż przy słupku, nie dając Grzegorzowi Sandomierskiemu szans na skuteczną obronę. Brązowi medaliści z poprzedniego sezonu cieszyli się z takiego obrotu sprawy zaledwie siedem minut. Uderzeniem w samo okienko po podaniu Damiana Dąbrowskiego popisał się Marcin Budziński i na tablicy widniał już remis. Kolejne fragmenty spotkania to gra akcja za akcję, jednak piłkarze mieli problemy z oddawaniem celnych strzałów.

Druga część spotkania nie zaczęła się zbyt efektownie. Brakowało składnych akcji i groźnych uderzeń. Wiele problemów Ekstraklasa (1)obrońcom i bramkarzowi miejscowych sprawiał Budziński, który potrafił znaleźć sobie miejsce do oddania strzału z dystansu. Po raz kolejny pomocnik Pasów przetestował Polacka w 68. minucie. Wówczas Słowacki golkiper uchronił jednak swoich kolegów od utraty gola. Przez kolejne dwadzieścia minut przewagę miała ekipa gospodarzy, ale nie przełożyło się to na kolejne trafienia. W efekcie mecz zakończył się remisem 1:1.

Zagłębie z dorobkiem siedemnastu oczek plasuje się na 4. pozycji w ligowej tabeli. Cracovia natomiast ma na koncie dziesięć punktów i zajmuje 10. lokatę.