Polacy za granicą. Kolejny dublet Jarosława Niezgody w MLS!

Jarosław Niezgoda coraz lepiej czuje się na amerykańskich boiskach. Snajper Portland Timbers znów błysnął formą strzelecką, zdobywając dwie bramki, a jego zespół pewnie pokonał na własnym stadionie Los Angeles Galaxy 5:2.

Portland Timbers – Los Angeles Galaxy 5:2 (3:0)
Jarosław Niezgoda 6′ 19′ Diego Valeri 30′(k.) Eryk Williamson 60′ Andy Polo 74′ – Cristian Pavon 46′ 90′

Jarosław Niezgoda znalazł się w wyjściowym składzie gospodarzy na mecz z Los Angeles Galaxy i już w 6. minucie wpisał się na listę strzelców. Wówczas – po centrze z lewej strony boiska – urwał się obrońcy gości i ładnym uderzeniem głową w kierunku dalszego słupka otworzył wynik spotkania.

Niespełna kwadrans później były napastnik Legii Warszawa skompletował dublet. Tym razem piłka nieco przypadkowo trafiła do niego po centro-strzale Pablo Bonilli – ostatecznie Wenezuelczykowi wyszła asysta, a nasz rodak „główką” przytomnie skierował futbolówkę do bramki.

Polak tym samym zaliczył trafienie numer sześć w bieżącym sezonie MLS. 25-latek dokonał tego w swoim trzynastym ligowym występie dla ekipy z Portland.

Ostatecznie zespół Jarosława Niezgody (przebywał na placu gry do 72. minuty) wygrał 5:2 i umocnił się na trzeciej pozycji w tabeli Konferencji Zachodniej. Dzięki temu oficjalnie zapewnił sobie miejsce w fazie play-off.