Ekstraklasa. Piast pogłębia kryzys Arki

Siódmy ligowy mecz z rzędu bez zwycięstwa zanotowała Arka Gdynia. Podopieczni Zbigniewa Smółki tym razem musieli uznać wyższość Piasta Gliwice, ulegając mu na własnym terenie 1:2.

Goście od pierwszego gwizdka sędziego narzucili rywalom swój styl gry, na konkrety trzeba było poczekać jednak do 28. minuty. Wtedy to Tom Hateley dośrodkował z rzutu wolnego, a Jakub Czerwiński głową przelobował Pavelsa Steinborsa i zapełnił Piastowi prowadzenie.

Kilkadziesiąt sekund później przyjezdni powinni pójść za ciosem, ale minimalnie obok słupka „główkował” Piotr Parzyszek. Gliwiczanie byli wyraźnie na fali. Tuż przed przerwą było już 0:2. Tym razem na listę strzelców wpisał się Joel Valencia, który po podaniu Martina Konczkowskiego – i przy udziale Damiana Zbozienia – uderzył pod poprzeczkę bramki gospodarzy.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ większej zmianie. Ekipa Zbigniewa Smółki nie miała pomysłu, jak sforsować dobrze zorganizowany w defensywie zespół Waldemara Fornalika, a ten z kolei spokojnie kontrolował to, co działo się na boisku. Przełamanie mogło nastąpić w 83. minucie, jednak Frantisek Plach obronił wówczas rzut karny egzekwowany przez Michała Janotę.

Pięć minut później miejscowych stać było jeszcze na honorowego gola. Rozmiary porażki zmniejszył Damian Zbozień, który wykorzystał centrę z rzutu rożnego i uderzeniem głową skierował futbolówkę do siatki.

Piast ostatecznie wygrał 2:1, dzięki czemu awansował na czwarte miejsce w tabeli. Dla Arki było to już siódme ligowe spotkanie z rzędu bez zwycięstwa. Gdynianie po rozegraniu pełnej kolejki pozostaną jednak na jedenastej pozycji.