Ekstraklasa. Wisła punktuje po trzymiesięcznej przerwie, remis z Łęczną w Krakowie

Wisła Kraków wywalczyła pierwszy punkt pod wodzą Tadeusza Pawłowskiego. W spotkaniu kończącym 23. kolejkę Ekstraklasy Biała Gwiazda zremisowała u siebie z Górnikiem Łęczna 1:1. Na gola Wilde-Donalda Guerriera kwadrans przed końcem odpowiedział Krzysztof Danielewicz.

W ostatnich sześciu ligowych spotkaniach Biała Gwiazda nie wywalczyła nawet punktu. Krakowianie do bramki przeciwnika nie trafili od derbów z Cracovią, czyli od 29 listopada 2015 r. Udanie drugą część sezonu zainaugurował Górnik, który bezbramkowo zremisował u siebie z liderem – Piastem Gliwice.

Wilde-Donald GuerrierOd początku spotkania Wiślacy narzucili rywalom swoje tempo. Próby Arkadiusza Głowackiego i Pawła Brożka nie przyniosły efektu w postaci bramki. Dziugas Bartkus skapitulował w 19. minucie. Do mocnego podania Bobana Jovicia najszybciej dobiegł Wilde-Donald Guerrier, który ofiarnym wślizgiem wpisał się na listę strzelców.

Richard Guzmics Grzegorz BoninNa kolejne emocje kibice czekali do 52. minuty. Zdenek Ondrasek zagrał do Pawła Brożka, lecz snajper gospodarzy minimalnie się pomylił. Szanse Górnika na korzystny wynik malały wraz z uciekającym czasem. Dopiero kwadrans przed końcem goście sforsowali defensywę miejscowych. Krzysztofa Danielewicza centrą z prawej flanki obsłużył Łukasz Mierzejewski. 1:1!

Do końca spotkania żadne bramki już nie padły. Po 23 kolejkach Wisła zajmuje 14. miejsce w lidze. Górnik Łęczna jest 10. Za tydzień Biała Gwiazda zagra w Krakowie z Podbeskidziem Bielsko-Biała, natomiast Duma Lubelszczyzny podejmie u siebie Koronę Kielce.