Ekstraklasa. Piątek wypunktował Termalikę, Słonie coraz dalej od utrzymania

Cracovia w spotkaniu 33. kolejki grupy spadkowej Lotto Ekstraklasy pokonała u siebie BrukBet Termalikę Nieciecza 4:2. Bohaterem meczu został Krzysztof Piątek, który w ciągu dziesięciu minut zanotował klasycznego hat-tricka.

Przyjezdni bardzo dobrze weszli w spotkanie i już w 6. minucie mogli cieszyć się z gola. W polu karnym sfaulowany został Vladislavs Gutkovskis, przez co sędzia wskazał na wapno. Pewnym egzekutorem „jedenastki” okazał się Samuel Stefanik, który płaskim strzałem w prawy róg dał prowadzenie Słoniom.

Na odpowiedź Pasów nie trzeba było długo czekać. Antonini Culina przymierzył z szesnastu metrów. Uderzenie do boku sparował Dariusz Trela, ale Nicolai Brock-Madsen wygrał pojedynek o piłkę i wyrównał wynik meczu. Po pół godzinie gry było już 1:2. Rafał Grzelak z rzutu wolnego w pięknym stylu umieścił futbolówkę w okienku bramki Adama Wilka.

Druga połowa przebiegała znacznie spokojniej. Dopiero po niespełna godzinie kibicom szybciej zabiło serce. Roman Gergel po rykoszecie trafił w poprzeczkę, a dobitka jednego z niecieczan okazała się niecelna. Cracovia próbowała doprowadzić do wyrównania. Miroslav Covilo otrzymał bardzo dobre dośrodkowanie, jednak Dariusz Trela nie dał się pokonać.

Starania podopiecznych Michała Probierza przyniosły skutek w 82. i 87. minucie, kiedy to arbiter podyktował dwa rzuty karne dla gospodarzy. Oba z nich na gole zamienił Krzysztof Piątek, dwukrotnie strzelając w prawy róg bramki.

Z decyzjami sędziego nie zgadzał się Roman Gergel, który dał o tym znać w dobitny sposób, za co został ukarany czerwoną kartką. Chwilę później Krzysztof Piątek postawił kropkę nad „i”. Napastnik Pasów płaskim uderzeniem z kilku metrów zanotował swojego pierwszego w tym sezonie hat-tricka.

Cracovia, dzięki wygranej, umocniła się na dziewiątym miejscu w tabeli. Termalica z kolei zanotowała trzecią ligową porażkę z rzędu i obecnie traci już pięć oczek do bezpiecznej pozycji.