Ekstraklasa. Jagiellonia znów zawodzi, tym razem ulega Białej Gwieździe

Jagiellonia Białystok nie wykorzystała szansy na objęcie prowadzenia w ligowej tabeli. Drużyna Ireneusza Mamrota przegrała na własnym terenie z Wisłą Kraków 0:1, tracąc gola w 83. minucie meczu. Bohaterem Białej Gwiazdy został Zoran Arsenić.

Jaga chciała wykorzystać sobotnią porażkę Lecha Poznań [więcej tutaj] i od początku spotkania szukała sposobu na defensywę rywala. W najważniejszych momentach akcji brakowało gospodarzom jednak precyzji i zimnej krwi. Jęk zawodu wśród kibiców z Białegostoku dało się zauważyć szczególnie w 61. minucie, gdy Roman Bezjak – po faulu Marcina Wasilewskiego we własnej „szesnastce” – zmarnował rzut karny.

Niewykorzystane szanse zemściły się na podopiecznych trenera Ireneusza Mamrota w 83. minucie gry. Kiedy wydawało się, że miejscowi w końcu dopną swego, decydujący cios wyprowadziła Biała Gwiazda. Po wrzutce w pole karne Marian Kelemen obronił uderzenie Marcina Wasilewskiego, ale wobec dobitki Zorana Arsenicia był już bezradny.

W końcówce meczu Wisła wykreowała jeszcze jednego bohatera. Mowa o Julianie Cueście, który świetnie interweniował po strzale Cilliana Sheridana. Ostatecznie ekipa Joana Carrillo wygrała 1:0, co spowodowało, że mistrzostwo Polski nieco oddaliło się od Jagiellonii. Na pięć kolejek przed zakończeniem sezonu białostoczanie tracą trzy oczka do liderującej Legii Warszawa.