Ekstraklasa. Przedświąteczne zwycięstwo Ruchu

Ruch Chorzów pokonał na wyjeździe Termalicę BrukBet Nieciecza 1:0 w spotkaniu 21. kolejki Ekstraklasy. Komplet punktów Niebieskim zapewnił w drugiej części meczu Kamil Mazek.

Beniaminek z Niecieczy przystąpił do dzisiejszego pojedynku z chęcią rewanżu na chorzowianach za dotkliwą porażkę poniesioną na początku obecnego sezonu. Wówczas drużyna Waldemara Fornalika triumfowała 4:1.

Termalica - Ruch (1)Od pierwszego gwizdka lepiej na boisku prezentowali się przyjezdni. To oni konstruowali ciekawsze akcje, jednak defensywa beniaminka bardzo sprawnie przerywała akcje rywali. Po kwadransie ciekawszej gry Ruchu obie ekipy wyraźnie zaczęły grać zachowawczo, przez co widowisko zwyczajnie stało się nudne. Dopiero po pół godzinie dobrą okazję wykreowali sobie Niebiescy, na ich nieszczęście Dalibor Pleva ofiarną interwencją zablokował uderzenie Tomasza Podgórskiego. Kilka minut później Tomasz Foszmańczyk mógł dać prowadzenie gospodarzom, lecz ten będąc zupełnie niepilnowany, uderzył sprzed pola karnego ponad poprzeczką.

Termalica - Ruch (2)Druga część gry zaczęła się obiecująco, albowiem swoich sił w ofensywie próbowała zarówno jedna, jak i druga ekipa. Wynik meczy wciąż jednak nie potrafił ulec zmianie. Dopiero upływie sześćdziesięciu minut doczekaliśmy się gola. Wówczas Kamil Mazek przymierzył z dystansu, a piłka trafiła w samo okienko bramki strzeżonej przez Andrzeja Witana. Po straconym golu Termalica zamknęła Ruch na ich połowie i z frustracją atakowała bramkę Wojciecha Skaby. Szczęścia próbowali kolejno: Jakub Biskup, Wojciech Kędziora oraz Dawid Plizga, nie zmusili oni jednak do większego wysiłku golkipera rywali. Ostatecznie podopieczni Waldemara Fornalika wygrali 1:0.

Przed przerwą zimową Ruch wskoczył na 5. pozycję w ligowej tabeli, lecz może stracić ją na rzecz grającego w niedzielę Lecha Poznań. Termalica natomiast plasuje sie obecnie na 12. miejscu.