Primera Division. Bilbao bez szans, wspaniała Barcelona!

Co to był za mecz?! Po wczorajszym blamażu, którego uświadczył Real Madryt od rywala zza miedzy, tempa zawodnikom stołecznych drużyn chcieli dotrzymać gracze z Katalonii i Kraju Basków. Athletic Bilbao przegrało na własnym stadionie z Barceloną aż 2:5 (0:2). Znakomite zawody rozegrał Lionel Messi, który do jednej bramki dorzucił dwie asysty.

Athletic Bilbao vs BarcelonaBarca demontaż drużyny z Bilbao rozpoczęła już w 15. minucie. Wtedy to piłkarze Luisa Enrique wywalczyli rzut wolny. Do piłki ustawionej przed polem karnym gospodarzy podszedł nikt inny jak Lionel Messi. Argentyński snajper przymierzył, piłka odbiła się od jednego z obrońców i wpadła do siatki obok bezradnego Gorki Iraizoza. Bramka na 2:0 padła 11 minut później. Pierwsze skrzypce przy tej akcji znów zagrał Messi. Argentyńczyk wycofał na szesnasty metr do Luisa Suareza, a ten technicznym strzałem pokonał bramkarza Basków, podwyższając prowadzenie na 2:0. Zawodnicy Athletico mogli odpowiedzieć bramką kontaktową, ale Aritz Aduriz trafił w słupek bramki strzeżonej przez Claudio Bravo. Pod koniec pierwszej części w znakomitej sytuacji stanął Neymar, jednak w ostatniej chwili futbolówkę zabrał mu Aymeric Laporte.

Athletic Bilbao vs BarcelonaW drugiej części gry pomiędzy 59, a 66 minutą padły aż cztery gole.  Ta odsłona lepiej zaczęła się dla gospodarzy.  W 59. minucie kontaktowego gola dla Basków zdobył Mikel Rico. Najpierw ze strzałem Aduriza poradził sobie Bravo, ale wobec dobitki Rico był bezradny. Duma Katalonii odpowiedziała po trzech minutach. Klepką pograł Suarez z Messim. Argentyńczyk  kropnął w stronę bramki Iraizoza, futbolówka po drodze odbiła się od Oscara de Marcosa i całkowicie zmyliła Iraizoza. Ledwie 180 sekund później na listę strzelców wpisał się Neymar. Brazylijczyk dostał podanie przed pole karne i technicznym strzałem zmieścił piłkę w siatce. Zaraz po wznowieniu gry przed szansą stanął Suarez, ale tym razem dobrze interweniował baskijski golkiper. Szybką kontrę wyprowadzili miejscowi i zredukowali straty do dwóch goli. Aduriz mocno uderzył z ostrego kąta. Wydawało się, że Bravo nie będzie miał problemów z odbiciem tej piłki, a jednak wpuścił ją do bramki. Ten grad goli musiał się w końcu skończyć, było 4:2 i wiadome, że przy tak grającej Barcelonie – Athletic nie ma najmniejszych szans na dobry rezultat. W między czasie czerwoną kartką za faul na Suarezie ukarany został Xabier Etxeita. Wynik meczu w 86. minucie ustalił Pedro Rodriguez, strzelając piątą bramkę dla drużyny ze stolicy Katalonii.