Ekstraklasa. Nokaut do przerwy, Śląsk posyła Miedź na deski

To była prawdziwa kanonada. Śląsk Wrocław rozbił na wyjeździe Miedź Legnica aż 5:0 w spotkaniu inaugurującym 13. kolejkę Lotto Ekstraklasy. Gole dla gości zdobyli Marcin Robak (dwa trafienia), Michał Chrapek, Dorde Cotra oraz Mateusz Radecki.

Choć oba zespoły przed piątkowym meczem sąsiadowały ze sobą w tabeli, na boisku w Legnicy jednych od drugich dzieliła prawdziwa przepaść. Wszystko zaczęło się w 14. minucie, gdy sędzia wskazał na jedenasty metr po faulu Pawła Zielińskiego na Robercie Pichu. Pewnie z rzutu karnego przymierzył Marcin Robak.

Kilkadziesiąt sekund później Łukasz Sapela już po raz drugi musiał wyciągać piłkę z siatki. Olbrzymi błąd w szeregach defensywy legniczan wykorzystał Damian Gąska, który dograł do Michała Chrapka, a ten uderzeniem z bliskiej odległości nie dał żadnych szans bramkarzowi rywali.

W dalszej fazie spotkania kanonada strzelecka w wykonaniu drużyny Tadeusza Pawłowskiego trwała w najlepsze. Najpierw z kolejnego gola (dziesiątego już w obecnym sezonie ligowym) cieszył się Marcin Robak, wykorzystując z zimną krwią sytuację sam na sam z golkiperem Miedzi.

Następnie w roli głównej wystąpił Dorde Cotra. Boczny obrońca z dużą łatwością stanął „oko w oko” z Łukaszem Sapelą i bez większych problemów skierował futbolówkę do bramki.

Była zaledwie 34. minuta, a przyjezdni prowadzili już różnicą czterech trafień. Ostatecznie skończyło się na 0:5. Wynik meczu w 70. minucie ustalił rezerwowy Mateusz Radecki, który uderzeniem na raty z ośmiu metrów pogrążył bezradnych gospodarzy. Ci mogli jeszcze zmniejszyć rozmiary porażki, ale w końcówce precyzji mającemu dogodną okazję zabrakło Wojciechowi Łobodzińskiemu.

Dla beniaminka z Legnicy było to już szóste ligowe spotkanie z rzędu bez wygranej. Podopieczni Dominika Nowaka po niezłym początku sezonu zdecydowanie obniżyli loty – w tabeli plasują się na dwunastym miejscu, a po rozegraniu całej kolejki mogą nawet znaleźć się w strefie spadkowej. Śląsk z kolei awansował na dziesiątą pozycję.