Ekstraklasa. Kryzys w Lubinie wciąż trwa, Pucko zapewnia Koronie trzy punkty

W pierwszym niedzielnym meczu 14. kolejki Lotto Ekstraklasy piłkarze Zagłębie Lubin ulegli na własnym terenie Koronie Kielce 0:1. Komplet punktów gościom zapewnił Matej Pucko w 73. minucie gry. Dla Miedziowych było to już szóste ligowe spotkanie z rzędu bez wygranej.

Ostatnie tygodnie były bardzo burzliwe w Lubinie. Po porażce z Górnikiem Zabrze (0:2) z funkcji trenera Zagłębia zwolniono Mariusza Lewandowskiego. Jego miejsce, przynajmniej tymczasowo, zajął Ben van Dael.

Debiut holenderskiego szkoleniowca przypadł na starcie z nieźle spisującą się w obecnym sezonie Koroną. Faworyta tego meczu trudno było wskazać, tym bardziej, że obie drużyny dzieliły w tabeli zaledwie dwa oczka.

I to goście od pierwszego gwizdka sędziego sprawiali wrażenie zdecydowanie lepszego zespołu. Co rusz kotłowało się pod bramką Dominika Hładuna, którego na początku spotkania przetestowali Michael Gardawski oraz Oliver Petrak.

Golkiper Miedziowych mógł mówić o sporym szczęściu w 22. minucie, gdy bliski samobójczego trafienia był Patryk Tuszyński. Snajper gospodarzy tak wybijał futbolówkę spod własnej bramki, że ta odbiła się od spojenia i wyszła w pole.

Miejscowi przebudzili się dopiero po upływie dwóch kwadransów gry, kiedy to groźnie z dystansu strzelił Damjan Bohar. Chwilę później nieznacznie obok słupka uderzył Dawid Pakulski. To jednak wszystko, na co było stać lubinian w pierwszej połowie meczu.

Po zmianie stron znów ekipą dominującą byli złocisto-krwiści, którzy w 73. minucie wyszli na zasłużone prowadzenie. Łukasz Kosakiewicz ładnie przymierzył z rzutu wolnego, Dominik Hładun odbił piłkę przed siebie, a czyhający na dobitkę Matej Pucko mocnym strzałem umieścił futbolówkę w siatce.

Do ostatniego gwizdka sędziego Korona spokojnie kontrolowała przebieg boiskowych wydarzeń. W efekcie podopieczni Gino Lettieriego zwyciężyli 1:0, dzięki czemu awansowali na szóste miejsce w ligowych rozgrywkach. Dla Zagłębia było to natomiast już szóste spotkanie z rzędu bez wygranej. W tabeli Miedziowi spadli na dziesiątą pozycję.