Polacy za granicą. Premierowe trafienie Krzysztofa Piątka w Bundeslidze

Swojego pierwszego gola w Bundeslidze zdobył Krzysztof Piątek. Snajper Herthy Berlin wpisał się na listę strzelców w wyjazdowym meczu z Fortuną Duesseldorf, ustalając wynik spotkania na 3:3.

Krzysztof Piątek potrzebował aż pięciu meczów, by w końcu zdobyć premierowego gola na ligowych boiskach w Niemczech. Długo wyczekiwane trafienie Polaka przyszło w 75. minucie starcia z Fortuną Duesseldorf.

Wówczas bramkarz gospodarzy – Florian Kastenmeier – sfaulował we własnym polu karnym naszego rodaka, a sędzia bez chwili zastanowienia wskazał na wapno. Były snajper Milanu sam podszedł do piłki ustawionej na jedenastym metrze i pewnym uderzeniem ustalił wynik meczu na 3:3.

Tym samym 24-letni napastnik zaliczył swoje drugie trafienie w barwach Herthy na wszystkich klubowych frontach. Dokonał tego w sześciu występach. Wcześniej wpisał się na listę strzelców w pojedynku z Schalke 04 Gelsenkirchen (2:3) w ramach 1/8 finału Pucharu Niemiec.

Ekipa Alexandra Nouriego – choć po raz kolejny straciła punkty – z końcowego wyniku musi być zadowolona. Do 64. minuty przegrywała bowiem 0:3 i nic nie wskazywało na to, że będzie mogła w stanie wywieźć z Duesseldorfu choćby jedno „oczko”. Remis pozwolił „Starej Damie” zachować w miarę bezpieczny dystans nad strefą spadkową.